Türk Savunma Sanayii Zirvesi

Başlangıç Tarihi: 12.12.2018 - Bitiş Tarihi: 13.12.2018

Yer: T.C. Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi


Türk Savunma Sanayii Zirvesi

Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde bu yıl ilk kez düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirvesi, Küresel Güç Türkiye ve Vizyoner Genç konseptleri ile T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek.

Üst düzey sektör temsilcilerini, kamu yetkililerini ve binlerce üniversite öğrencisini bir araya getirecek Zirve’de; sektörün ihtiyaçları, yeni projeler ve insan kaynağı gibi konular ele alınacak. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ilgili bakanlar ve alanında uzman üst düzey konuşmacılar Zirve’de konuşmaları ile yer alacak.

Küresel Güç Türkiye!

Türk Savunma Sanayii Zirvesi, Türkiye’nin Küresel Güç Vizyonu’nu esas alarak tasarlandı. Savunma sanayii konusunda vizyon genişletebilmek adına düzenlenen Zirve'de ülkemizin savunma sanayisinin; ulaşım, haberleşme, enerji, sağlık ve benzeri alanlardaki yetkinlik, korunma seviyesi, savunma kabiliyeti ve yerli üretim üzerine içerikler ziyaretçilerle paylaşılacak.

Zirve’nin birinci günü olan 12 Aralık 2018 tarihinde;

1. Girişim – Yatırım – İhracat Zincirinde Savunma Sanayii

2. Milli Sanayi Hamlesi için Nitelikli İnsan Kaynağı

3. Teknoloji–İnovasyon–ÜretimÜçlemesi

başlıkları altında 3 panel düzenlenecek. Savunma sanayii sektörüne yön veren isimler tarafından savunma sanayiindeki stratejik gelişmeler aktarılarak sektör temsilcileri arasında sürdürülebilir bilgi alışverişi sağlanacak.