SAHA EXPO 2022

25.10.2022 - 28.10.2022

İstanbul

VİZYONER GENÇ SAHA EXPO 2022’DEYDİ!

Saha İstanbul tarafından düzenlenen Saha Expo, 25-28 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Vizyoner Genç olarak katılımcı firmalarımız ile görüşmek ve gençlerimiz ile bir araya gelmek üzere biz de Saha’daydık! 😊

24 Ekim 2022 Pazartesi günü 8 kişilik ekibimiz ile İstanbul’a ulaştık. Fuarın gerçekleşeceği İstanbul Fuar Merkezi’ne giderek Vizyoner Genç olarak bulunacağımız Savunma Sanayii Başkanlığı standı ve fuar alanını tespit ettik. Bir fuarın olmazsa olmazı, görevli kartlarımızı temin ettik. Etkinlik alanına önceden vakit ayırarak gitmek etkinlik günündeki yoğunluk nedeniyle oluşabilecek gecikmeleri engelliyor. Bu nedenle etkinlik alanına bir gün önceden giderek gerekli aksiyonları almaya ekip olarak dikkat etmekteyiz.

25 Ekim Salı günü Saha Expo 2022 başladı. SAHA EXPO’nun dört günlük süresince çok sayıda firma ile görüşmeler gerçekleştirdik. Vizyoner Genç Kurumsal hakkında firma stantlarını tek tek ziyaret ederek bilgilendirmelerde bulunduk. Ayrıca Savunma Sanayii Akademi ve TR Eğitim ve Teknoloji olarak verdiğimiz eğitimler hakkında bilgiler aktardık. Vizyoner Genç platformunun tamamen ücretsiz olması firmalar için en önde gelen özelliklerinden oldu ve bu yönüyle oldukça ilgi uyandırdı. Bununla birlikte üyelerin tamamının kimlik doğrulamalı olması, Savunma Sanayii Başkanlığı’nın resmi programı olması gibi özellikler de diğer kariyer portallarından ayırıcı yönlerimizden, zira firmalar bu özellikleri diğer kullandıkları ve ilan yayınladıkları mecralarda bulamıyorlar.

Kurumsal İletişim, Eğitim ve İş Geliştirme Birimleri olarak görüşmeler gerçekleştirdiğimiz Saha Expo’da pek çok olumlu geri dönüş aldık. Vizyoner Genç’i ilk defa duyup kurumsal panelin ayırt edici özelliklerini beğenenler olduğu gibi Vizyoner Genç’i daha önce duyup Vizyoner Genç Kurumsal hakkında bilgi sahibi olan firmalar da oldu. Yine sektör profesyonellerine yönelik SSA ve TET olarak verdiğimiz eğitimler hakkında da ihtiyacı olduğunu belirten ve eğitim içerikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen çok sayıda firma oldu. Bu kapsamda görüştüğümüz onlarca firma ile genel anlamda faydalı diyaloglar yürütmüş olduk.

Etkinlik süresince Grafik-Tasarım birimimiz tarafından video ve fotoğraf çekimleri gerçekleştirildi. Dört gün boyunca günlük olarak etkinlik videolarımızı Vizyoner Genç sosyal medya hesaplarımızdan yayınladık. Sergilenen yerli ve milli ürünlerimizi, firma görüşmelerimizi, Vizyoner Gençler ile sohbetlerimizi ölümsüzleştirdik. :) 

Ayrıca Vizyoner Genç olarak çok sayıda röportaj yaptık. Savunma sanayiimizin lokomotifi olan firmalarımızın Genel Müdürleri, bürokratlar, gençlerimiz, firma temsilcilerimiz, sanatçılarımız ile gerçekleştirdiğimiz röportajlarda Vizyoner Gençlerimize yararlı tavsiyeler aldık. Hepsi çok yakında, Vizyoner Genç platformlarında! 😊

Dolu dolu geçirdiğimiz fuarda, standımızı ziyaret eden bütün katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere.

Vizyoner Genç her zaman seninle!