KÖK Programı Açılış Etkinliği

05.11.2022 - 05.11.2022

Nuri Demirağ Salonu

Vizyoner Genç KÖK Programı 2022 açılış etkinliğimizi 5 Kasım 2022 günü Savunma Sanayii Başkanlığı Nuri Demirağ salonunda gerçekleştirdik. Uzun süredir hazırlandığımız bu etkinliğimiz için çok çalıştık. 😊

Aylardır süren hazırlıklarımız sonrasında tüm davetli listelerimiz, organizasyon süreçlerimiz, tasarım ve planlama aşamalarımız ile bir gün öncesinde 4 Kasım günü etkinliğimizin gerçekleşeceği SSB Nuri Demirağ salonuna giderek provalar gerçekleştirdik. Teknik provalar, oturma düzenleri, sunum provaları, salon ses ve görüntü provaları ile geç saatlere kadar son çalışmalarımızı tamamladık.

5 Kasım 2022 Cumartesi günü Vizyoner Genç ekibi olarak erken saatte Nuri Demirağ salonunda KÖK polarlarımızı giydik, yerlerimizi aldık! Son hazırlıklarımızı gerçekleştirerek herkes reji, protokol karşılama, hediyelerin düzenlenmesi, çırak ve ustaların kontrolü, video ve fotoğraf çekimleri gibi görev alanları ile ilgilenmeye başladı. 2022 yılında kabul edilen 80 çırak ve 80 usta Nuri Demirağ salonuna geldi. Firma temsilcileri ve protokol üyelerinin de teşrifleri sonrası programımıza başladık. Tüm çıraklarımız hangi firmadan usta ile eşleşeceklerinin heyecanı içinde programı takip etti!

Savunma Sanayii Başkanımız Prof. Dr. İsmail Demir’in katılımı ile bu yıl ikincisi gerçekleştirilen KÖK Programı’nın 2022 yılı Açılış Etkinliği’ne; KÖK Programı’na dahil olan usta ve çırakların yanı sıra, Savunma Sanayii Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Faruk Yiğit, Dr. Celal Sami Tüfekçi ve Serdar Demirel ile ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci ve firma temsilcileri de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programımız, TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. Genel Müdürümüz Çağlar Demirkan ve Savunma Sanayii Akademi Başkanımız Prof.Dr. Cenk Aktaş’ın sunumları ile devam etti. Savunma Sanayii Başkanımız Prof.Dr. İsmail Demir, konuşmasında genç çıraklarımıza önemli tavsiyelerde bulundu.

Konuşmaların ardından, TET A.Ş. Genel Müdürümüz Çağlar Demirkan ve SSA Başkanımız Prof. Dr. Cenk Aktaş, KÖK Programı’nda ikinci yıllarına geçen ve bu sene programa dahil olan çırakların hazırlamış olduğu KÖK Hatıra Albümünü ve İsmail Demir adına usta ve çıraklar için SSA ve TET A.Ş. tarafından dikilen fidan dikim sertifikasını SSB Başkanımız İsmail Demir’e hediye etti.

Çıraklarımız 3 yıl sürecek yolculukları için oldukça hevesli ve heyecanlıydı. Peç takma töreninde sırayla isimleri okunan çıraklar sahneye çıktı, ustaları peçlerini taktı ve firmalarını öğrendiler!

Heyecan ve mutluluk içerisinde yeni bir yolculuğa başlayan 80 çırağımız, ülkemiz yarınlarına fayda sağlamak adına gözlerindeki ışıltı ile “Buradayız” dediler.

Açılış etkinliğimizde SSB Başkanımız, Başkan Yardımcılarımız, firma Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcıları, firma temsilcileri yer aldı. Çıraklarımız tüm bu katılımcılar ve ustaları ile tanışma, yeni yolculuklarının başlangıcında birlikte olma şansı buldular. 

Tüm çıraklarımıza KÖK'ten bilgeliğe giden bu yeni yolculuklarında başalarılar diliyor, açılış etkinliğimize katılım gösteren herkese bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. :)