KALFA Programı IV. Vizyon Konuşması Etkinliği

13.09.2023 - 13.09.2023

ANKARA

KALFA Programı’mızın dördüncü Vizyon Konuşması Etkinliği; T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Kurumsal Yönetim ve Koordinasyon Daire Başkanı Sayın Emin Asıltürk, Savunma Sanayii Akademi Başkanı Sayın Prof. Dr. Cenk Aktaş, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Varol Dur, TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. Genel Müdürü Sayın Çağlar Demirkan, İŞKUR Aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın Oğuz Düzgün ve SSB Program Müdürü Sayın Muhammed Ali YİĞİT'in katılımı ile 13 Eylül 2023 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte; program paydaşlarımız olan savunma sanayii alanında öncü firmalarımız, ürünlerinin maketlerini alana getirdi ve bir sergi alanı oluşturuldu.

Vizyon Konuşması Etkinliğimiz; Savunma Sanayii Akademi Başkanımız Sayın Prof. Dr. Cenk Aktaş’ın açış konuşması ile başladı.

İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Varol Dur’un da konuşmalarını gerçekleştirdiği etkinliğimizde, KALFA Programı katılımcılarımıza; KALFA Programı’nın önemi, tecrübeleri ve hayatta önem verdikleri değerler hakkında önemli içgörüler sunuldu. 

Savunma Sanayii Başkanlığı MMU Aviyonik, Görev ve Silah Sistemleri ve HÜRJET Program Müdürü Sayın Muhammed Ali Yiğit’in vizyon konuşmasını gerçekleştirdiği etkinliğimizde, katılımcılarımız ile sektörel bilgi, tecrübe ve tavsiyeler paylaşıldı. 

Bizler için geleceğimize diktiğimiz, ülkemiz yarınlarına umut ile büyüttüğümüz birer fidan olan KALFA Programı katılımcılarımız için, bu amacı simgelemesi adına TEMA Vakfına yapılan bağış ile dikilen fidanların sertifikasının bu özel günün anısına konuşmacılara takdim edildiği etkinliğimizin sonunda, Savunma Sanayii Başkan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Hakan Karataş’ın kaleme aldığı “Hayatta İş İşte Hayat” isimli kitap KALFA Programı katılımcılarımıza hediye edildi.

Gerçekleştirmiş olduğumuz bu özel anın bütün pozitif enerjisinin hayat boyunca üzerimizde olmasını diliyor; emeği geçen ve etkinliğimize katılım gösteren herkese teşekkür ediyoruz.