Nurol Teknoloji

  • Savunma Sanayi
  • Özel Şirket
  • 2008
  • Ankara
  • 101 - 500

Firma Hakkında

Nurol Teknoloji

Nurol Teknoloji 2008 yılında ileri teknik balistik seramikler üretmek için kurulmuş bir Nurol Holding Şirketler Topluluğuna bağlı savunma sanayi kuruluşudur. Kurulduğu günden itibaren araştırma geliştirmeye had safhada önem vermiş, üretim altyapısı için gerekli sinter fırınlarını dahi bünyesinde geliştirip üreterek ürün geliştirme çalışmalarında önemli yol almıştır. Geçtiğimiz seneler içerisinde ileri teknik seramiklerle başladığı yolculuğuna balistik çözümlerle devam etmiştir.

Alümina, Silisyum Karbür ve Bor Karbür Seramik üretimlerinin yanı sıra sivil alanda kullanımı olan Tungsten Karbür seramikler Nurol Teknoloji seramik ürün gamı arasında yerini almaktadır. Kendi ürettiği Silisyum Karbür ve Bor Karbür tozları ile balistik çözümlere uzanan yolculuğunda dünyada hammaddeden son ürüne tek çatı altında üretim yapan Nurol Teknoloji dünyada bu özelliği ile tek firma olmanın onurunu taşımaktadır.

Türkiye’nin tek ileri teknik seramik üreticisi olan Nurol Teknoloji, kendi geliştirdiği proseslerle ürettiği Bor Karbür seramikler sayesinde Türkiye’nin adını dünyada Bor Karbür seramik üretebilen üç ülke arasına yazdırmıştır.

Bünyemizde barındırdığımız makine parkı, kalifiye insan kaynağı, kalite altyapısı, akredite balistik laboratuvarlar ve Ar-Ge vizyonu ile personel koruma, araç koruma, yapısal koruma alanlarında müşteriye özel yaratmış olduğumuz balistik çözümler gerek ülkemizde gerek dünyanın çeşitli ülkelerinde güvenlik güçleri tarafından sonsuz bir güvenle kullanılmaktadır.

'İnsanı korumanın' verdiği ağır sorumlulukla yolumuza her gün sonsuz kalite bilinci ile daha iyisini yapmak, dünyamızda her gün gelişen ve artan tehditlere karşı en inovatif, en etkin, en hafif ve en güvenilir çözümleri sunarak güvenlik güçlerimizi korumak için devam ediyoruz.