OTONOM TEKNOLOJİ ROBOTİK ELEKTRONİK YAZILIM SAN LTDŞTİ

  • Savunma ve Uzay
  • Özel Şirket
  • 2012
  • #Ankara
  • 11 - 50

Firma Hakkında

Otonom Teknoloji, Haziran 2012’de savunma ve havacılık sektöründe 20 yılın üzerinde deneyime sahip çekirdek bir kadro tarafından kurulmuştur. Otonom Teknoloji, insansız sistemler için robotik, elektronik ve yazılım alanlarında özgün ve yenilikçi çözümler geliştirmeyi hedefleyen bir mühendislik ve teknoloji firmasıdır. Firmamız “Tepegöz, Güneş Enerjili İnsansız Hava Gemisi” Ar-Ge projesi ile uzun süreli gözetleme görevlerini icra edebilecek havadan hafif teknolojisi kullanan sistemlerin tasarım ve üretim kabiliyetini kazanmıştır. Tüm tasarım ve üretim tekniklerinin firmamız tarafından geliştirildiği bu sistem, farklı görevler için özel aerostat sistemleri ve hava gemilerinin milli olarak geliştirilebileceği bir çok fırsat sunmaktadır.

Firmamızın yetkinlikleri arasında;

·    Havadan Hafif Teknolojisine sahip Platform (Aerostat – Balon Sistemi, Hava Gemisi) Tasarımı, Üretimi ve Sistem Entegrasyonu

·      İnsansız ve Otonom Sistem Tasarımı, Geliştirme ve Sistem Entegrasyonu

·      Gömülü Sistem ve Yazılım Tasarımı ve Geliştirme

 mevcuttur.

Otonom Teknoloji, konularında deneyimli mühendis ve bilim adamlarından oluşan kadrosu, yurt içinde ve yurt dışında kurduğu başarılı işbirlikleri, her geçen gün geliştirdiği tasarım ve üretim altyapısı ile ülkemizde havadan hafif uçuş teknolojileri alanındaki öncü konumunu pekiştirerek, ülkemiz ve yakın bölgemizin bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarına çözüm üretme hedefiyle çalışmalarına devam etmektedir.