C Tech Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. AŞ.

  • Savunma, Havaclık, Telekom, Yayıncılık, Siber Güvenlik
  • Özel Şirket
  • 2005
  • İstanbul
  • 101 - 500

Firma Hakkında

2005 yılında kurulan C Tech Bilişim Teknolojileri San. Ve Tic. AŞ., Savunma ve Güvenlik, Havacılık ve Uzay, Telekom ve Yayıncılık alanlarında Haberleşme, Siber Güvenlik ve Modelleme-Simülasyon teknolojilerinde faaliyet göstermektedir.


Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki bilgi birikimi ve deneyimli insan kaynağı ile, ulusal ve uluslararası pazarlar için yenilikçi ürün ve çözümler geliştirme misyonunu yerine getiren CTech; sistem mühendisliği, elektronik donanım tasarımı, sayısal tasarım, haberleşme sistem tasarımı, RF tasarım, gömülü ve PC tabanlı yazılım ve bu bileşenlerden oluşan sistem geliştirme, entegrasyon ve üretim kabiliyetlerine sahiptir. CTech, kamu, özel sektör ve yurtdışındaki muhtelif paydaşlarına ürün ve çözümler sunmakta ve projelerin yükleniciliğini yapmaktadır.

Firmamızın merkez ofisi İstanbul Kurtköy'deki Teknopark İstanbul Kampüsü’nde yer almakta olup Ankara Bilkent'teki Cyberpark Kampüsünde de ofisimiz bulunmaktadır. Paydaşlarına katma değerli ürün ve çözümler sunma vizyonu olan CTech'in yazılım geliştirme ile elektronik tasarım ve üretimine uygun toplamda 3000m2'lik ARGE ve üretim altyapısı bulunmaktadır.


CTech, Millî Savunma Bakanlığından Üretim Müsaadesi Belgesi ve IS0-9001:2021 Belgesi ile Milli ve NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgelerine de sahiptir. Ayrıca gerçekleştirdiği çalışmalarda ECSS, CMMI Seviye-3, IEEE-12207, IEEE-15288 ve MlL-STD-973, ANSI7EIA 649 gibi uluslararası kabul görmüş standart ve yaklaşımları dikkate almaktadır. AS9100 belgesi için ise altyapı çalışmalarına devam etmektedir.


Yaptığı çalışmalar itibariyle ulusal ve uluslararası birçok iş ortağı bulunan firmamız 2012 yılı itibariyle TÜBİTAK tarafından Avrupa Birliği Eureka Programı kapsamında en çok Ar Ge projesine katılan ikinci Türk şirketi olarak ilan edilmiştir. CTech 2018 Ocak ayından itibaren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ. iştirakidir.