TR EĞİTİM VE TEKNOLOJİ A.Ş

  • Savunma Sanayii
  • Özel Şirket
  • 2019
  • Ankara
  • 11 - 50

Firma Hakkında

Türk Savunma Sanayii'ne öncülük eden T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının vizyonuyla uyum içerisinde, ülkemizin teknolojik gelişim hedeflerine hizmet etmek üzere, savunma sanayiimizin artan proje yükü ve teknolojik derinliğine paralel olarak kurulan TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş., Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Akademi & İnsan Kaynakları binasında çalışmalarına başladı.

Sektörde hizmet verecek olan profesyonellerin eğitimlerinin yanı sıra; kamuoyunun sektörde yaşanan gelişmelerden haberdar edilmesi, savunma sanayiinde kariyer olanaklarıyla ilgili bilgilerin duyurulmasını takiben istihdam süreçlerinin düzenlenmesi ve kariyer hayatı için faydalı bilgilerin paylaşımı hedeflerine sahip olan TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. Türkiye’nin sınırlarını aşarak küresel bir marka olmayı amaçlıyor.

Vizyoner Genç projesinin yürütücüsü olan kuruluş, çalışmalarını savunma sanayii alanında faaliyet göstermekte olan diğer firmalar ile eş güdüm içinde gerçekleştirecek. Takip eden süreçte; Türk savunma sanayiinin sürdürülebilir, rekabetçi bir ekosisteme kavuşturulması, Türkiye’nin hem kendi kendine yeten bir ülke olması hem de tüm dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kabiliyete kavuşması amacıyla, alanında uzman, yüksek nitelikli personeliyle projelerini hayata geçirmeye devam edecek.