BEGA SAVUNMA VE HAVACILIK

  • Savunma Sanayi
  • Özel Şirket
  • 2012
  • #ANKARA
  • 11 - 50

Firma Hakkında

BEGA Savunma ve Havacılık, Savunma Sanayi’ nin yurt dışına bağımlılığını azaltmak için yerli imkan ve kabiliyetleri kullanarak ürün geliştirmek ve üretim yapmak amacıyla, %100 yerli sermaye ile 2012 yılında kurulmuştur.

Kurucumuz, 36 yıllık Savunma Sanayi tecrübesine sahip olup, 1985-2007 tarihleri arasında ASELSAN’ da HBT ve MGEO gruplarında çeşitli projelerde yer almıştır.

Her biri kendi alanında (Elektronik, Elektro-Mekanik, Elektro-Optik, Kablaj Tasarımları) uzman ve uzun yıllar Savunma Sanayi’ nin önde gelen kuruluşlarında çalışmış tecrübeli bir ekip kurduk.

BEGA olarak ilk hedefimiz ‘İhraç İznine’ tabi ürünlerin; Ar-Ge, Tasarım ve Üretim’ lerini gerçekleştirerek, ülkemize önemli katkılarda bulunmak olmuştur. (Bu sayede özellikle Zırhlı Tırtıllı ve Tekerlekli Araçların Elektronik Kontrol ve Seyrüsefer Sistemleri kullanılamazken, işlerliği sağlanmıştır.)

Üretim Standartlarımız;

IPC/WHMA-A-610, IPC/WHMA-A-620, IPC/J-STD-001, ESD ve Güvenli Taşıma,

USA yerleşkemiz sayesinde, kritik komponent tedariğini direk kaynağından yapabilmekteyiz. Türkiye’ de ürettiğimiz bazı sistemlerin ihracat adımları atılmış olup, Üretim ve Tasarım içinde Arizona’ da yaptığımız çalışmalar sonlanmak üzeredir.