XENA VISION YAZILIM SAVUNMA A.Ş.

  • Safety, Security | Smart Home, Smart Cities
  • Özel Şirket
  • 2019
  • ODTÜ Teknokent
  • 1 - 10

Firma Hakkında

Xena VisIon, ODTÜ Teknokent' te faaliyet gösteren Tübitak destekli bir arge şirketidir. 'Computer Vision' alanında uzmanlaşmış , 'İnsan Aktivite Tespiti' konusunda özelleşmiştir. Kamera görüntülerinden [Faaliyet Tanıma] ve [Insan Davranış Analizi] üzerine çalışırız. Aktif yürüttüğümüz projemizde kameralardan anlık acil durum tespit ediyoruz. Akıllı ve gerçek zamanlı acil durum tespit sistemimiz sayesinde, insan can güvenliğini her ortamda sağlayabilemek için inovatif ve proaktif bir çözüm üretiyoruz. Iot, Bulut ve onPrem olmak üzere baştan sona kendi geliştirdiğimiz yazılım ve içinde gömülmüş AI algoritmalarımızın prototiplerini, hem sağlık hem güvenlik alanında müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.

NVIDIA AI Inception Programına seçilen yapay zeka girişimimiz ile dünya çapında fark yaratacak projeler çıkarmak isteyen tüm çalışma arkadaşlarımızın başvuru ve iletişimlerini almak; geleceğe dair planlarını duymak ve hayal ortağı olarak birlikte çalışmak isteriz.

Türk Telekom Pilot Programı, TOGG Mobilite Hızlandırma Programı, Takeoff Startup Summit, Hype Global Sports Accelerator gibi en seçkin programlarda yer alan girişimimizle fark yaratmak isterseniz doğru yerdesiniz.


Xena Vision works on "Activity Recognition" and "Human Behavior Analysis". This product recognizes human activities realtime by the help of video cameras, produce alarm in the case an abnormal human activity, health issue and aggression is captured.

We digitalize human activities to enhance personal life quality. At our company, provide you intelligent system that captures emergency immediately. With our Intelligent Emergency Recognition System, each second is more precious than ever.