Bonvedi

  • internet
  • Özel Şirket
  • 2022
  • #izmir
  • 1 - 10

Firma Hakkında

Düğün, onlarca pazarı besleyip finansın aktörü olarak Türkiye’de yer bulmuş en önemli sektörlerden biri. Rakamlarla bakıldığında, her yıl ortalama 550.000 çiftin toplamda yaklaşık 220 Milyar lirayı aşan harcamasıdan oluşan bu pazar, her sene TÜİK raporlarında düzenli olarak paylaşılmaya değer görülüyor.


Ankara, İstanbul ve İzmir bu pazarda 185.000 düğün adedi ile başat konumdalar.

Bu illerdeki zaman ve trafik problemi de hesaba katıldığında, düğün planlama süreci gibi 9-12 aya yayılan zaman diliminde DüğünBuketi.com, online yardımcılar arayan çiftlere ücretsiz planlama desteği sunarak onların sadakatlerini kazanıyor.


Evlilik sürecinde çiftlerin finansal ihtiyaçlarının %58’inin kredi ve vadeli ödemelerden oluşması ise fintech piyasasını heyecanlandıran detaylardan biri. Bunun yanında BNPL, Etkinlik İptal Sigortası gibi ürünlerin de farklı sektörler tarafından heyecan uyandırması yeni bir projeyi hayata geçirme zorunluluğu doğurdu.


Sektördeki bilgi birikimi ile DüğünBuketi.com kurucu ekibi, şimdi de çiftlere hizmet veren düğün mekanlarına “daha iyi bir yönetim” mottosuyla ulaşan Bonvedi’yi hayata geçirdi. Etkinlik takvimi, satış yönetimi, tahsilat takibi, ön muhasebe ve sanal pos bu özelliklerden sadece bir kaçı. 

Bunlara ek olarak platform, mekanların çiftlere kredi ve sigorta gibi ürünler kullandırarak daha çok gelir elde etmesinin de önünü açıyor.