37 Yıllık Bir Mükemmeliyet Merkezi: HAVELSAN

37 Yıllık Bir Mükemmeliyet Merkezi: HAVELSAN

Milletimizin öz sermayesi ile 1982’de kurulan HAVELSAN, Türkiye’de ve dünyada birçok referans projeye imza atan küresel bir yazılım geliştiricisi, sistem entegratörü ve siber tehditlere karşı özgün çözümler üreten milli teknoloji merkezidir. HAVELSAN, kuruluşundan bu yana geçen 37 yıl içinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanı sıra kamunun kritik altyapılarına yönelik ürün ve hizmet sağlayan prestijli bir teknoloji firması haline gelmiştir.

HAVELSAN; bir misyon şirketi olma sorumluluğuyla, kritik teknolojiler geliştirme ve üretme anlayışında olup, Türkiye’de bu alanda çalışan, küçük ve orta büyüklükteki bütün firmaların kabiliyetlerinden azami ölçüde yararlanmak üzere, iş ekosistemi yaklaşımı ile faaliyet göstermektedir.

Yazılım yoğun ileri teknolojik çözümler sunan HAVELSAN, 4 ana faaliyet alanına yoğunlaşmaktadır: 

  • Komuta Kontrol ve Savaş Sistemleri
  • Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri
  • Yönetim Bilgi Sistemleri
  • Ülke Güvenliği ve Siber Güvenlik Çözümleri

Kendi özgün teknolojilerini geliştiren ve üreten HAVELSAN, katma değeri yüksek, kaliteli ve güvenli ürün ve çözümleri ile yurt içinde ve yurt dışında müşterilerinin stratejik çözüm ortağıdır. Ülkemizin, yazılım yoğun teknolojilerde kritik ve stratejik ihtiyaçlarının karşılanmasında 37 yıldır lider rol üstlenmiş olan HAVELSAN, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağımız 2023 yılında, Türkiye’nin küresel bir markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

HAVELSAN, bu faaliyet alanlarından; kara, hava ve deniz platformları için ürettiği komuta kontrol ve savaş sistemleri ile simülatör teknolojileri ve eğitim konusunda, dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Yönetim Bilgi Sistemleri ve Siber Güvenlik konularında da HAVELSAN, ülkemizin lideri ve mükemmeliyet merkezi konumundadır.