Duyuru Abra Roket Takımı Sponsor Arıyor!

Abra Roket Takımı Sponsor Arıyor!

1)      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Türk Hava Kurumu Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu’nun AESS (Aerospace and Electronic Systems Society) Komitesine bağlı olarak 2018 yılının Kasım ayında kurulan, havacılık ve uzay alanlarında projeler geliştiren takımları bünyesinde barındıran bir ekibiz. Abra olarak 2018’de bünyemizde, ilk kurduğumuz takım olan Türkkuşu Roket Takımımız ile Teknofest 2019 roket yarışmasında alçak irtifa kategorisinde yer aldık. Takvimler 2020’yi gösterdiğinde ismimizi, ekibimizin ismini taşıyan Abra Roket Takımı olarak değiştirdik. Hedefimizi büyütüp orta irtifa kategorisinde katılım sağladık. Bu sene ise 6 kişilik ABRA AR-GE takımımızla iki yıllık tecrübemizi kullanarak başarı elde etmek istiyoruz. Bizi bir araya getiren şey ise bir şeyler yaratmakla birlikte tasarımımızdan gurur duymanın heyecanıdır.

2)      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Ülkemiz adına Roket Sistemlerini, İnsansız Hava Araçlarını ve her türlü havacılık uygulamasını daha inovatif ve yenilenebilir hale getirebilmek, ülkemizin hızla büyüyen savunma sanayisine katkı sağlayabilmek, ilerleyen süreçte öne gelen firmalarında yer alabilmek ve ülkemizin refah düzeyini en üst seviyeye çıkartmak ana amacımızdır. Okulumuzu ve kendimizi her daim geliştirmek, ilerilere taşımak ise kendimize karşı duyduğumuz bir sorumluluktur.

3)      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Çalışmalarımız sırasında takım ruhuyla beraber bir projeyi hayata geçirirken tasarımı, analizleri ve testleri sırasında yani projemizin geçirdiği her evrede projemizle gurur duyabilmek bizleri motive etmekte. Bizleri projelerimiz dışında motive eden ve bize enerji veren bir diğer faktör ise beraberinde çalıştığımız arkadaşlarımızdır. Birbirine her zaman destek olan ve saygı duyan bir takım olmak bizim için paha biçilemez bir duygu.

4)      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Geçmiş projelerimizin yapım ve test kısımlarında okulumuz sahip olduğu fiziki imkanları bizlerle paylaştı.

5)      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Şu ana kadar yaşadığımız problemlerin asıl sebebi kesinlikle maddi kaygılardır. Bu sorunun üstesinden gelmek adına Vizyoner Genç ailesine danıştık.

6)      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Daha önce 2019 ve 2020 Teknofest roket yarışmalarına katılım göstermekle birlikte 2020 Teknofest İnsansız Hava Araçları Sabit Kanat katogerisine detaylı tasarım çıkardık ama maalesef Covid-19 nedeniyle son anda başvurumuzdan çekilmek zorunda kaldık.

7) Başka projeleriniz de var mı?

Geçtiğimiz iki sene içerisinde çıkardığımız iki roketle beraber İHA tasarımımız dışında bu sene ise roket ve iha tasarımlarımızı revize ederek optimizasyonunu sağlıyoruz.

8) Neden sponsor arıyorsunuz?

Geçtiğimiz iki sene ve bu yılki roket projelerimiz ele alındığında maddi kaygılar en büyük sorunumuzdur, bu sorundan kurtulabilmek adına sponsorluk arayışındayız.

9) Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Verebileceğimiz en güzel tavsiye Vizyoner Genç tarafından sağlanan imkanları iyi keşfedebilmeleri olur. Çünkü Vizyoner Genç biz öğrenciler için kariyer ve bir çok farklı alanda bizlere imkan sağlamaktadır, bu imkanları keşfedip sağlıklı ve verimli bir şekilde kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

 

Takımın İletişim Bilgileri

Eray ÖZEGELİ

E-posta: eray.ozegeli@gmail.com

ABRA AR-GE Ekibi

Instagram sayfası: https://www.instagram.com/abra.ekibi/