Aeronist Roket Takımı Sponsor Arıyor!

Aeronist Roket Takımı Sponsor Arıyor!

1. Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.) 

Takımımız İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi bünyesinde 2018 yılında kurulmuştur. Takım olarak danışman hocalarımız öncülüğünde farklı mühendislik dallarından öğrenci arkadaşlarımız ile roket yarışmalarına ekipçe hazırlanmaktayız. Takımımız yaklaşık olarak 20 kişiden oluşmaktadır ve bu topluluğu bir araya getiren şey ise ülkemize teknoloji konusunda geleceğe yön veren faydalı bireyler yetiştirme arzusudur.

 

2. Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takım olarak vizyonumuz, sınırsız hayal gücüne sahip ve bilimin gücüne inanan, günümüz teknolojilerini kavrayıp, gelecek teknolojilere yön veren ve ülkemize teknoloji konusunda faydalı bireyler yetiştirmektir. Bu doğrultuda misyonumuz ise ulusal ve uluslararası projelere en iyi şekilde hazırlanıp, gerek ülkemize gerekse okulumuza yakışır başarılar elde edip okulumuzu ve ülkemizi gururlandırmaktır.

 

3. Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz? 

Öncelikle yaptığımız bu projeler büyük bir gönüllülük esaslı süreçlerdir. Ekipçe bu süreçleri birlikte geçirirken bu projeleri neden yapıyoruz neden bu kadar ciddiye alıyoruz gibi temel soruların cevabını ekipçe çok iyi biliyoruz. Ülkemizin kendilerini yetiştirmiş bireylere çok ihtiyacı olduğunu biliyor ve ona göre hareket etmeye çalışıyoruz. Açıkçası motiveden ziyade bu işleri gerçekleştirmek için büyük bir disiplin ve arzumuz var. İşte her şeyi bu şekilde aşabiliyoruz.

 

4. Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı? 

Danışman hocalarımız ve bu süreçlerde deneyim sahibi olan mühendis arkadaşlarımızın çok faydası oluyor ancak böyle zorlu proje süreçlerinde elbette beklenmeyen ve öngöremediğimiz problemler olabiliyor. Ve bizde takım olarak bu süreçleri birçok araştırma ve deneme yaparak çözmeye çalışıyoruz. Her geçen günde kazandığımız deneyim bizi daha da bağımsız yapıyor. Artık proje süreçlerinin çoğunu takım olarak kendi içimizde rahatlıkla çözebiliyoruz.

 

 5. Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Test süreçlerimizde problemler yaşıyorduk ancak olumsuzluğa kapılmadan denemelerimize devam ettik ve bu süreçleride başarıyla atlattık. Ancak bizlerin en büyük problemi maddi destek eksikliği. Takım olarak bu süreçlerde eksiklik çekiyoruz ve henüz ciddi bir destek bulamadık ama bu süreci de başarıyla atlatacağımıza inanıyoruz ve takımca arayışımızı devam ettiriyoruz.

 

6. Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız? 

2018 Teknofest Alçak İrtifa Roket Yarışması.

2019 Teknofest Alçak ve Yüksek İrtifa Roket Yarışması 2020 Teknofest Alçak ve Orta İrtifa Roket Yarışması. 

2021 Teknofest Yüksek İrtifa Roket Yarışması.

2022 Teknofest Orta ve Yüksek İrtifa Roket Yarışması 2023 Teknofest Orta ve Yüksek İrtifa Roket Yarışması.

 

7. Neden sponsor arıyorsunuz?

Aeronist ve Zodyak Roket Takımı olarak 2023 yılında da Teknofest Roket Yarışmalarına katılacağız. Roketlerimizin gökyüzüyle buluşabilmesi ÜRETİM, LOJİSTİK ve ULAŞIM aşamalarında sizlerin desteğinize ihtiyaç duymaktayız.

Bizler hayallerimiz için yola çıkmış bir ekibiz. İleride ülkemizin savunma ve uzay alanında yaptığı çalışmalarda öncü bir ekip olarak görev almak istiyoruz. Bu hayallerimizi ve amaçlarımıza ulaşmak amacıyla yaptığımız sponsorluk talebimizi olumlu cevaplamanız bu yolda gösterdiğimiz çabaların ortaya neler çıkarabileceğini görmemizde çok büyük katkısı olacaktır.

 

8. Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz? 

Öncelikle gönülden istesinler. İstemek ile de yetinmesinler. Başarmak istedikleri şeyler için sonuna kadar gayret etsinler. Çünkü sonucun ne olacağını bilmiyoruz ve bu sebepten ötürü bizim elimizde olan tek şey gayret etmektir. Süreçten zevk alsınlar. Çünkü her şey iyi gitmeyebilir. Aşmakta zorlandığınız anlar olacaktır. Büyük resmi hiçbir zaman akıllarından çıkarmasınlar. Ne için mücadele ettiğiniz sürekli aklınızda olsun. Son olarakta eğlenebilmeyi unutmayın tüm bu süreçlerden geçerken.

Takımınızın Sosyal Medya Platformları

aeronistaerospace.com

@AeronistAerospace

company/aeronist-aerospace

aeronistaerospace@gmail.com