AKUFLYTECH Takımı Sponsor Arıyor!

AKUFLYTECH Takımı Sponsor Arıyor!

1.      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

AKUFLYTECH takımı döner kanat insansız hava aracı (İHA) takımıdır. Takım altı mühendislik, bir matematik ve bilgisayar bölümü öğrencilerinden oluşmaktadır. Takımdaki üyeler geçmiş yıllarda havacılık ve yazılım ile birebir ilgilenmişlerdir. Aktif olarak AKÜ Havacılık ve RC Araçlar Topluluğunda faaliyet göstermektedirler. Takım 2020 yılında kurulmuş olup 5.Tübitak İnsansız Hava Araçları yarışmasına başvurmuştur.  AKUFLYTECH takımı, 2020 yılından itibaren TEKNOFEST yarışmalarına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

2.      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımımızın misyonu üniversite 1.sınıftan itibaren öğrencileri aktif bir çalışma ortamında bulunmasını sağlayarak uluslararası ve bölgesel İHA yarışmalarına katılmaktır. Vizyonumuz ise; üniversiteye başlayan öğrencilerin araştırma-geliştirme yeteneği kazanıp ekip çalışması ortamında bulunarak teknik ve teorik bilgiler edinerek iş hayatına daha hazır bir şekilde mezun olması.

3.      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Aktif olarak çalıştığımız atölyenin kurulmasına sebep olarak, kuruluşuna tanıklık ettik. Aynı zamanda üniversitemizde bu tarz çalışmaların çoğalmasına ve bilinmesine öncülük ettik. Bu bizim en büyük motivasyon sebeplerimizden birisidir.

4.      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Üniversite akademik danışmanlarımız ve bulunduğumuz şehirdeki BİLSEM hocaları ve İHA ile ilgilenen kişiler tarafından destek aldık.

5.      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Farklı birçok zorlukla karşılaştık ve bunların üstesinden gelmemiz pek de kolay olmadı bu durumun sebeplerinden bazıları ise üniversitemizde bu tür çalışmalara öncülük ediyor olmamız. Daha önceden bu alanda deneyimli kişiler olmadığı için önümüze çıkan engelleri kendimiz araştırıp, deneyip, uygulayarak çözdük. Bu durumun bize eksileri olduğu kadar gelişimimizde çok fazla artısı olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

6.      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

5.Tübitak İnsansız Hava Araçları (2020) yarışmasına başvurmuştur. İHA uçuşlarını başarıyla tamamlamasına rağmen detaylı tasarım raporu aşamasında raporun sayfa kenar boşluk düzenindeki problemden dolayı yarışmaya katılamamıştır.

7.      Başka projeleriniz de var mı?

İHA ile entegre bir şekilde çalışabilecek İKA üzerine bir projemiz daha bulunmaktadır. Buna ek olarak ilerleyen süreçte yapay zeka, IoT, otonom çalışacak düzenekler üzerine daha farklı proje, fikir ve planlarımız vardır. Ayrıca takımlarımızda çalışan üyelerimizin de bireysel olarak yürütmekte olduğu Tübitak 2209-A proje çalışmaları da mevcuttur.

8.      Neden sponsor arıyorsunuz?

Öncelikle sektördeki firmalarla birlikte çalışarak hem kendi potansiyelimizi daha fazla kanıtlamak hem de bu firmaların yeni mühendis adaylarıyla çalışarak gelişimine katkıda bulunmasını istememiz. Projelerimizde sponsorların profesyonel destekleriyle çalışmalarımızın daha iyi bir hâl alacağını da göstermek istiyoruz. Reklama da önem verdiğimiz için firmaların ve kendimizin ismini daha çok duyuracağız ve bu sayede ekibimizi daha verimli bir şekilde genişletmiş olacağız.

9.      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç takipçilerinin bu tarz etkinliklere olabildiğince erken katılmalarını ve bu etkinlerde aktif bir şekilde rol alıp süreklilik sağlamalarını tavsiye ederiz. Projelerde ilerledikçe faydasının beklenilenden çok daha fazla olduğunu kendilerinin de fark edeceklerine eminiz.

Takım İletişim Bilgileri:

Mail: akuflytech@outlook.com

Instagram: https://www.instagram.com/akuflytech/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/akuflytech/