Duyuru ANDROMEDA UAV Team Sponsor Arıyor!

ANDROMEDA UAV Team Sponsor Arıyor!

1)      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Biz Kastamonu Üniversitesi robotik kulübü bünyesinde mühendislik öğrencileri tarafından kurulmuş Andromeda insansız hava araçları takımıyız.

Takımımız farklı mühendislik alanlarından 13 kişiden oluşmaktadır. Takım yapısal, elektrik-elektronik ve yazılım birimlerinden oluşmaktadır.

Bizleri bir araya getiren faktör araştırma geliştirme isteği ile birlikte ülkemizin milli teknoloji hamlesine katkıda bulunmaktır.

Atamızın istikbal göklerdedir sözüyle bu yolda emin adımlarla yürümekteyiz.

2)      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz havacılık alanında farklı perspektifler oluşturarak, ülkemizde bulunan genç beyinlere bu konuda örnek olmak ve ülkemizin milli teknoloji hamlesine katkıda bulunmaktır.

Misyonumuz üniversite bünyesinde ve ülkemizde oluşan havacılık kültürünü geliştirerek ülkemize katkıda bulunmak ve ülkemizin prestijli yarışmalarında yarışmaktır.         

3)      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Aldığımız eğitimlerin faydalı ürünler olarak orataya çıkması, tecrübe kazanmak bizim motivasyon kaynağımızdı.

4)      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Proje yönetimi konusunda T3 vakfından ve ülkemizin önde gelen proje mühendislerinden eğitimler almaktayız. Bunun yanında başta mühendislik fakültemizin öğretim görevlileri olmak üzere okulumuzdaki öğretim görevlilerinden de destekler almaktayız.

5)      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Pandemi döneminde bir araya gelerek çalışamadığımızdan dolayı uzakdan çalışarak bu sorunu çözdük. Üretim konusunda yaşadığımız sıkıntılarıda kendi ürettiğimiz el aletleri ile çözdük.

6)      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Teknofest 2020’de sabit kanat kategorsine katıldık, Teknofest 2021 sabit kanat kategorisine başvuruda bulunduk. ODTÜ VTOL 2021 yarışmasına katılmayı planlamaktayız.

7)      Başka projeleriniz de var mı?

İnsansız hava aracımzıı yaparken karşılaştığımız problemlerin çözümü için geliştirdiğimiz projeler

  • CNC köpük kesme makinası,
  • CNC lazer makinası,
  • Mini rüzgar tüneli.

8)      Neden sponsor arıyorsunuz?

Geliştirğimiz ve geliştireceğimiz projeleri uygulamaya geçirebilmek adına ihtiyacımız olan malzemeleri temin etmek için sponsor arıyoruz..

9)      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Üretmek ve öğrenmek amaç olmalı ve projeler, yapılan işler sadece bir araçtır. Bu sözü hiç bir alanda unutmamalarını tavsiye ediyoruz.

 

Takımın İletişim Bilgileri:

Mail: andromeda.kast@hotmail.com

Instagram: https://www.instagram.com/andromeda.uavteam/