Blog ANKA Mühendislik Takımı Sponsor Arıyor!

ANKA Mühendislik Takımı Sponsor Arıyor!

 1) Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

2015 yılında Konya Teknik Üniversitesi (Selçuk Üniversitesi), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencileri tarafından oluşturulan ve farklı alanlarda kendini geliştiren mühendis adayları ile mühendislik alanında yapılan proje ve yarışmalarda yer alarak ülkemiz adına nitelikli mühendis yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Takımımız güncel olarak 84 kişiden oluşmaktadır.

2) Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takım olarak vizyonumuz; ülkemizde ve uluslararası yarışmalarda başarı elde edip, takımımızı ve üniversitemizin adını duyurmaktır. Bunun yanında da takımımızın içinde bulunan arkadaşlarımızı daha donanımlı ve çalışma hayatına daha hazır bir hale getirmek başlıca hedeflerimizdendir.

3) Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Takım olarak hepimiz, iyi bir mühendis olup ülkemize hizmet etmek ve bunun yanında mesleğimizde gerekli saygı düzeyine ulaşmayı hedefleyen gençleriz. Bunun için çabalarken, takımımızın ve üniversitemizin bize verdiği imkanları en iyi şekilde kullanarak başarıya ulaşmayı hedefliyoruz.

4) Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Bize okulumuzun bünyesinde bulunan hocalarımız ve takımımızın eski üyelerinden mezun öğrenciler mentorluk yaptı.

5) Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Teknik zorluklardan ziyade malzeme tedariği ve maddi imkansızlıklar nedeniyle zorlandık. Bu zorlukların üstesinden gelmek için, bulunduğumuz çevrenin iş adamları ve hayırseverleriyle görüşerek yardım sağlamaya çalıştık.

6) Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Marmara Robot Olimpiyatları, TÜBİTAK UAV TURKEY 2016 Yarışmasını Sabit Kanat Kategorisi, TÜBİTAK UAV 2017 Döner Kanat Kategorisi, MEB Robot 2017 MİNİ-SUMO, TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ve  Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması

7) Başka projeleriniz de var mı?

Takım olarak liselere gidip orada bulunan öğrencilere takımımızı, mühendisliği, üniversitemizi ve katıldığımız yarışmalar hakkında tanıtımlar yapıyoruz. 

8) Neden sponsor arıyorsunuz?

Takım olarak en zorlandığımız konu maddi olanaklara sahip olamamak. Bu konuda destek olunmasını istiyoruz.

9) Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Hangi bölümü okurlarsa okusunlar hayatlarında ne yaparlarsa yapsınlar ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışsınlar.

10) Takımın iletişim bilgilerini bizimle paylaşır mısınız?

Takım Kaptanı Yusuf Batuhan KALKAN 

Sosyal ve Sponsorluk Kaptanı Naz ERDEM 

ankamekanik@hotmail.com 

https://www.instagram.com/ankamuhendisliktakimi/

https://www.linkedin.com/in/ankateknik/