Duyuru Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hezarfen Kulübü Sponsor Arıyor!

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hezarfen Kulübü Sponsor Arıyor!

1) Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hezarfen Kulübü olarak 2019 yılında kurulduk. Okulumuzun tüm fakültelerini kapsamaya çalışan ancak özellikle mühendislik fakültesinin ilgi alanları ile ilgilenen kulübümüz; çoğunlukla proje, teknik tecrübe ve saha görevlerine odaklı ilerleyen bir yapıya sahiptir. İki yıllık mücadelelerimizin sonucunda; okulumuza, öğrenci arkadaşlarımıza ve kulübümüze mâl ettiğimiz iki farklı projeyi bitirmeyi başardık. İçinde bulunduğumuz sürecin zorluğuna rağmen ekibimizi genişletip, üç farklı projeye daha başlangıç vererek 2021 yılına hızlı bir başlangıç yapmış olduk. Takımımız 71 kişiden oluşmaktadır.

2) Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Çıktığımız bu serüvende katıldığımız yarışmalarda başarılar elde edip, okulumuzun adını tanıtmak ve uluslararası yarışmalara katılım göstererek kendimizi geliştirmek istiyoruz. Okulda gördüğümüz teorik dersleri gündelik hayatımıza aktararak tecrübe kazanmaktır.

3) Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Donanımlı ve ülkemize faydalı birer mühendis olabilmek için çalışmalarımız sırasında yaşadığımız zorlukları birbirimize verdiğimiz desteklerle aşarak, ileriye dönük planlarımızda kendimizi teşvik ettik.

4) Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı, size kim/kimler mentorluk yaptı?

Yeni bir takım olduğumuzdan dolayı destek göremedik ve kendi kendimizi eğiterek takım olarak birbirimize destek olduk.

5) Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Geçen sene TÜBİTAK’ın düzenlemiş olduğu yarışmaya 2 hafta kala takım üyelerimizden birkaçının COVİD-19 testinin pozitif olmasından dolayı yarışmaya katılamadık ve bir yıllık emeğimizin karşılığını alamadık. Yaşadığımız en büyük zorluklardan birisi buydu. Bunun dışında malzeme ve danışacağımız kişiler konusunda eksiklik yaşadık. Bu yıl geçen sene edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda daha emin adımlar atarak ilerliyoruz.

6) Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

TÜBİTAK’ın düzenlemiş olduğu EFFICIENCY CHALLENGE yarışmasına katıldık, rapor süreçlerini başarıyla tamamladık ama projemiz hazır olduğu halde yaşadığımız hastalık nedeniyle yarışmaya arabamızı çıkaramadık.

7) Başka projeleriniz de var mı?

İnsansız Hava Aracı, Endüstriyel Robot Kol Tasarım Teknolojileri, Çevre ve Yenilenebilir Enerji alanlarında projelerimiz bulunmaktadır.

8) Neden sponsor arıyorsunuz?

Yapmak istediğimiz projeleri hayata geçirebilmek için gerekli maddi ve manevi desteğe ihtiyaç duyduğumuzdan dolayı sponsor arıyoruz.

9) Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Yaptığınız işlerde yanınızda kimse olmasa bile yaşadığınız zorlukların üstesinden daha çok çalışarak gelebileceğinizi unutmayın.

Takımın İletişim Bilgileri:

Kulüp Başkanı: Sergen YALÇIN 

İletişim Danışmanı: Dilek GÜNGÖR 

aybuhezarfen@ybu.edu.tr

https://www.aybuhezarfen.com/

https://www.linkedin.com/company/ayb%C3%BC-hezarfen-student-club/

https://www.instagram.com/aybuhezarfen/

https://twitter.com/AybuHezarfen