Arcturus Rocket Team Sponsor Arıyor!

Arcturus Rocket Team Sponsor Arıyor!

1. Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Arcturus Rocket Team, öğrenmeye ve değer üretmeye sevgi duyan, yetenekli ve hedefleri olan, üniversitemizin mühendislik fakültesi öğrencileri ile 2021 haziran ayında kurulmuştur. 6 kişiden oluşan roket takımımızda, her bir takım üyesinin ortaya koyduğu özveri, emek ve çalışma ile bir yıllık süreç içerisinde sıfırdan roket imal etmiş, ürettiği roket ile teknofest roket yarışmasının tüm aşamalarını geçerek finalist olarak Teknofest’22 de atış hakkı kazanmıştır. Kısa vadede hedefimiz Teknofest'te derece elde etmek, sonrasında ise Amerika’da düzenlenen dünyanın en prestijli roket yarışması IREC roket yarışmasına katılıp adımızı dünyaya duyurmaktır.

 

2. Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Misyonumuz: Mühendislik alanında öğrendiğimiz teorik bilgileri pratiğe dökerek, ülkemize en güzel şekilde hizmet edecek nitelikli mühendisler olmak.

Vizyonumuz: Sürekli gelişen teknoloji ve dünya ile uyumlu, gerekli teknik ve bilimsel yetkinliğe sahip, global pazarda rekabet gücü elde etmiş bir teknoloji şirketi olmak.

 

3. Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Her zaman daha iyisini hayal ederek, hedeflerini geliştirip güncelleyen roket takımımız, arkasında hissettiği destek ve başarmanın verdiği haz ile motivasyon kazanmaktadır. 

 

4. Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Başta danışman hocamız olmak üzere, üniversitemizin değerli akademisyenleri ile güzel bir iletişim köprüsü kurarak, sürekli olarak fikir ve bilgi alışverişinde bulunuyoruz. 

 

5. Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Projeyi yürütme sürecinde teknik aksaklıklar, proje süreci deneyimsizliği, nitelikli üye eksiğimiz ve özellikle finansal kaynakların yetersizliği gibi birçok sorunla karşı karşıya kaldık. Problem odaklı değil, çözüm odaklı düşünerek, inovatif ve optimistik bakış açımızla sorunları ele aldık ve alternatif çözümler ürettik. 

 

6. Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Teknofest’22 Orta İrtifa Roket Kategorisi Finalisti.

 

7. Neden sponsor arıyorsunuz?

Roketimizin üretim sürecinde ihtiyaç duyduğumuz ürün, malzeme ve parça tedariğini gerçekleştirebilmek için finansal fona ihtiyaç duyuyoruz. Proje sponsorlarımızın, hem milli teknoloji üretecek genç mühendislerimize destek ve motivasyon kaynağı olacaklarını hem de ülkemizin geleceği için yapılan değerli bir yatırım olacağını bilmelerini isteriz.

 

8. Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her ulus kişisinin kafasına koyacağız. Bilim ve fen için kayıt ve şart yoktur.’ Ulu önderimizin izini takip ederek, bizlere emanet ettiği ülkeyi en iyi noktalara taşımaya çalışmak her birimizin vazifesidir. Bu gelişimi bilim ve fende elde ettiğimiz ilerleme ile sağlayabiliriz. 

 

 

Takımımızın Sosyal Medya Platformları

Instagram: @arcturusrocketteam

LinkedIn: arcturus rocket team