Duyuru Arileria UAV Takımı Sponsor Arıyor!

Arileria UAV Takımı Sponsor Arıyor!

1.      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Kocaeli Üniversite Makine Mühendisliği bünyesindeki takımımız 8 kişilik ana ekip ve 8 kişilik destek ekipten oluşmaktadır. Takımımız kendi içerisinde mekanik tasarım, elektronik, yazılım ve organizasyon olarak departmanlara ayrılmaktadır. Bizleri bir araya getiren şey gelişen sanayi teknolojisiyle hayallerimizi birleştirmek ve bu hayallerimizi somutlaştırabilmektir. Bu sene katılacağımız ulusal Teknofest yarışmasında ve uluslararası AUVSI SUAS yarışmasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz .Bizi bu yolda bir araya getiren en büyük etmenlerden birisi yerli üretime katkıda bulunmak ve ülkemiz için başarılar elde etmektir. 
  

2.      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Bizim takımca misyonumuz birlikte kendimizi geliştirmek, üretkenliğimizi arttırmak, inovatif bir bakış açısına sahip olmaktır. Bu becerilerimizle birlikte İHA  teknolojisine uyum sağlamak ve Ar-Ge çalışmalarımızı geliştirmeyi hedefliyoruz.Her yıl farklı malzemeler ve tasarımlarla İHA projeleri üreterek  ,sektördeki Ar-Ge çalışmalarına destek olmak ve becerilerimizi ve özgün fikirlerimizi projelerimizde göstermek  istiyoruz .

  

3.      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Çalışmalarımızda bizi en motive eden şey aynı hedef doğrultusunda ilerlememizdir. Gönüllülük esaslı olan bu projede her insanın düşüncesini ifade etmesi veya sunulan düşünceye değer verilmesi bizi motivasyonumuzu arttıran en önemli etmenlerdendir.Düzenli olarak aldığımız takım toplantılarımızda ekipler olarak  ve takımca bir bütün olarak eksiklerimizi kapatmaya yönelik fikir alışverişlerinde bulunuyor, farklı  ve özgün fikirlerimizi birbirimiz ile paylaşarak birbirimizin gelişimine katkıda bulunuyoruz .

  

4.      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Okulumuzda bulunan değerli öğretim üyelerinden aktif olarak destek almaktayız. Onun haricinde projemize maddi ve manevi destek olan sponsorlarımız bulunmakta.

 

5.      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Yaşadığımız zorluklardan biri sponsor arayışımız ve hayal ettiğimiz tasarımın üretimini sağlayacak bir atölyeye sahip olmamamızdı. Atölye problemimiz kısa sürede çözüme ulaşsa da sponsor arayışımız hala devam etmekte. Artan enflasyon fiyatları bu konuda açığımızı kapatmaya yönelik bizi zorlamakta. Bu problemimizin çözümü için her bir üyemiz sponsor arayışına katkıda bulunmakta ve bu konuda geyretle çalışmaktadır.

   

6.      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Ülkemizde bizim gibi meraklı, üretmeye yatkın, gelişim için sorumluluk alabilen gençlerin var olduğunu biliyoruz. Biz takım olarak karşılaştığımız her problemde çözümün var olabileceğine inanıyoruz. Gençlik olarak buna inanmalıyız  ve bu doğrultuda sıkı çalışmalıyız .Üretim için talebimiz gençlerin çalışmalarda maddi ve manevi olarak desteklenmesi ve bu çalışmaların ileriye dönük değerlerinin anlaşılmasıdır. Ülkemizde teknolojik ve bilimsel çalışmaların açığını kapatmaya yönelik çalışan gençliğimizin yeteri kadar desteklendiği sürece başarılarının artıcağına gönülden inanıyoruz ve güveniyoruz.

   

Takımınızın sosyal medya platformları:

İnstagram hesabımız: https://instagram.com/arileriauav?igshid=NDc0ODY0MjQ

Web sitemiz: https://www.arileriauav.com

Linkedln hesabımız: https://www.linkedin.com/mwlite/company/arileria