AROTO Takımı Sponsor Arıyor!

AROTO Takımı Sponsor Arıyor!

1.      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

AROTO Takımı; kendilerine ve çevrelerine katkı sağlamak amacıyla, geleceği sürdürülebilir bir yaşam haline getirebilmek ve bunun yanında yerli üretim teknolojisini geliştirmek için bir araya gelen 17 liseli gençten oluşmaktadır.

2.      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımımızın misyonu çevreye katkı sağlamak ve yerli üretimi artırmaktır. Vizyonumuz ise gelecek nesillere temiz bir dünya bırkabilmek ve ülkemizi daha iyi yerlere taşıyabilmektir.

3.      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Gelecek nesillere güçlü bir Türkiye bırakmanın yolunun ülkemizde yerli üretimin artırılmasından geçtiğini ve bunun bizim vatani görevimiz olduğunu bilmek bizim en büyük motivasyon kaynağımız oldu.

4.      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Takımımız teknik yardım açısından desteksiz kalmış olsa da sorunlarımızın üzerinden hep beraber geldik. Bu konuda okulumuzdan mezun olmuş öğrencilerden de destek aldık.

5.      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

2021 yılında pandemiyle birlikte karşılaştığımız sıkıntılara rağmen takım çalışması sayesinde arabamızı piste çıkarmayı başardık. Yeni kurulmuş bir devlet okulu olmamıza ve okul mevcudunun az olmasına rağmen kısa sürede önemli bağlantılar kurarak sorunlarımızın üstesinden geldik. Bu sene de dolar kurunun ani artışından kaynaklı maddi sıkıntılar çekiyoruz.

6.      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

2019 yılında kurulan takımımız 2020 yılında TEKNOFEST’e robotaksi kategorisinde kendi tasarladığı araçla üniversiteli takımlarla yarışan tek liseli takım olarak finallere katılma başarısı elde etmiştir. 2021 yılında ise Efficiency Challenge kategorisinde finallere katılma başarısı elde etmiştir. Aynı sene yaptığı üstün çalışmalar sayesinde Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik belgesi almaya hak kazanmıştır.

7.      Neden sponsor arıyorsunuz?

TEKNOFEST tarafından bize verilen hibe, arabamızı yaparken kullandığımız kaliteli malzemeler ve son zamanlarda artan dolar kuru sebebiyle yeterli gelmedi. Bu konuda yapılabilecek küçük ya da büyük her türlü sponsorluğa açığız.

8.      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Sakın umutsuzluğa düşmeyin. Sonuna dek uğraşın, denemekten vazgeçmeyin. Ekip işinin ne kadar önemli olduğunu hiçbir zaman unutmayın. İnancınız her daim sonsuz olsun, başarı ardından gelir.