Sektörden Haberler ASELSAN MİLDEN için göreve hazır

ASELSAN MİLDEN için göreve hazır

ASELSAN Türkiye’nin ilk milli denizaltısı için mevcut çözümlerini geliştirme ve yeni yetenekler oluşturma yönündeki çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye’nin ilk Milli Denizaltısını yerli imkânlar ile inşa etmek maksadıyla Tuğamiral Mehmet Sarı başkanlığında Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü ve MİLDEN Dizayn Proje Ofisi yetkililerinden oluşan heyet ASELSAN’ı ziyaret etti.

MİLDEN projesinin önemi ve ASELSAN’ın olası katkılarının görüşüldüğü toplantıda, heyete denizaltı donatımına ilişkin mevcut yeteneklerin yanısıra MİLDEN özelinde yürütülen çalışmalar arz edildi.

ASELSAN’ın bu önemli projede azami millileştirme hedefiyle uyumlu olarak optik, akustik ve elektromanyetik tüm sensör ihtiyaçlarını karşılayacak çözümlerine ilaveten uydu dahil entegre muhabere sistemleri, seyir sistemleri, öz savunma sistemleri ve ana tahrik sistemlerini içeren geniş bir milli donatım çözümü yetkililere sunuldu.

Türkiye’nin lider savunma sanayi şirketi ASELSAN’ın bulunduğu konumun yüklediği sorumluluğa uygun şekilde MİLDEN tasarım sürecinde her türlü desteği vermeye hazır olduğu ifade edildi.

Heyete ASELSAN’ın denizaltı donatım yetenekleri ve ürünleri yerinde gösterilerek bilgi verildi.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
  • Defence and Technology, içinde bulunduğumuz bilişim çağında savunma sanayii alanındaki çalışmalara anında, hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmanızı sağlayan en aktif dijital platformdur.