ASRobotics Sponsor Arıyor!

ASRobotics Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

ASRobotics; 2023 yılının son çeyreğinde kurulmuş olan, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi bünyesinde, 5 proje grubu öğrencisi (Efehan SİLAH, Ekrem Tuğra ÇİMŞİR, Elif Asya UYAR, Kaan KERVANCIOĞLU ve Mehmet Utku ÖZTÜRK,, ve 3 mentordan (Ferhan BAYINDIRLI, Mehmet Ali ALKANAT ve Zeki CANDAN) oluşan bir ekiptir. Ekibimiz, çeşitli yarışma ve etkinliklere katılarak robotik alanındaki yeteneklerini geliştirmeyi ve becerilerini sergilemeyi hedefler. #80084S plakalı VEX VRC takımı ile ulusal ve uluslararası VRC turnuvalarına katılım sağlar.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz, gençlerimizin STEM alanındaki potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak ve bu alanda lider projelere imza atarak topluma katkı sağlamaktır. Misyonumuz ise çeşitli etkinliklerle gençleri STEM alanına çekmek, onları motive etmek ve takım çalışmasıyla birlikte problem çözme becerilerini geliştirmek üzerine odaklanmaktadır.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Motive olmamızın ana kaynağı, projelerimize duyduğumuz tutku ve takım içindeki işbirliği ruhudur. Her bir ekip arkadaşımız kendine özgü yetenekleri ve ilgi alanlarıyla çalışmamıza katkıda bulunurken, birlikte hedeflerimize ulaşma isteği bizi motive ediyor. Ayrıca, mentorlarımızın rehberliği ve profesyonel deneyimleri, projelerimizi daha da geliştirmemize yardımcı oldu. Sonuç olarak, ekip içindeki dayanışma, tutku ve başarıya duyulan arzu, motivasyon kaynaklarımızı oluşturuyor.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Bize Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezindeki öğretmenlerimiz Zeki CANDAN, Mehmet Ali ALKANAT ve Ferhan BAYINDIRLI ile BİLSEM müdürümüz Selma KÖSEOĞLU destek oldular.  

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Çalışma sürecimizde malzeme eksikliği, süre yetersizliği, araç-gereç eksikliği, planlama hataları gibi birçok sorunla karşılaştık. Mutfak bıçağıyla metal kestiğimiz de oldu, saatlerce uğraştığımız sistemi iptal ettiğimiz de. Maç sırasında kumandamızın bozulduğu da oldu, robotumuzun devrildiğini de gördük. İyi ki de oldu, çünkü bunları yaşamasaydık bu zorlukları aşmak için nasıl çözümler üretebileceğimizi öğrenemezdik. Zorluklarla başa çıkmak, sadece başarı hikayeleriyle değil, aynı zamanda başarısızlık ve sorunlarla karşılaşıldığında ortaya çıkan deneyimlerle mümkündür.

  

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

16-17 Aralık tarihinde düzenlenen VRC Ankara Turnuvasına katıldık, bu turnuvadan Judges Award (Jüri Ödülü) ile döndük. Şu anda ise 3-4 Şubat VRC Antalya Turnuvasına hazırlanıyoruz.

 

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Ekibimizin özellikle şehir dışındaki etkinliklere katılımında ulaşım, konaklama gibi birtakım masrafları oluyor. Bunlara ek olarak malzeme ve teknik araç-gereç ihtiyaçlarımız da olabiliyor. Bu masrafları karşılamamıza yardımcı olması için bize destek olabilecek sponsorlar arıyoruz.

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç takipçilere, tutkulu oldukları alanlarda yeteneklerini geliştirmeleri, projeler üretmeye yönelmeleri ve takım çalışmasının önemini kavramaları konusunda tavsiyelerde bulunabiliriz. Ayrıca, karşılaştıkları zorlukları birer öğrenme fırsatı olarak görmelerini ve her başarı veya başarısızlıkla birlikte büyümeye odaklanmalarını öneririz. 

 

Takımınızın Sosyal Medya Platformları

Instagram: @as.robotics 

LinkedIn: ASRobotics