Bir Fikrim Var: EMASIS

Bir Fikrim Var: EMASIS

1.       Kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?

Ben 1998 yılında Konya’da dogdum. İlk ve Ortaögrenimimi doğmuş olduğum köyde, liseyi ise Konya’da Özel İdeal Lise’sinde  okudum. Şuan KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

2.       Projenizin ortaya çıkış hikayesini anlatır mısınız?

Aslında ünirversite yıllarının başından beri düşünüp gelişitirme yoluna girdiğim bir projeydi. Daha önceden yaptığım tesla bobinlerini geliştirerek ve araştırarak projeyi kafamda kurdum ve şekillendirdim.

3.       Projenizi detaylı bir şekilde açıklayabilir misiniz?

EMASİS aslında tamamen dünyanın içinde bulunan jeomanyetizma mantığının geliştirilmesidir. Belirli bir alanı, tesla bobinli kuleler ile eşit aralıklarla çevirip, bu aralıkların tam ortasına yüksek güçlü mıknatıslar yerleştirerek dipol bağlantısıyla yüksek bir manyetik duvar çekeceğiz. Bu alanın tam ortasında kenara yerleştirilen tesla kulelerinin 3/2 yüksekliğinde bir kule daha inşa edip aralara hesaplanmış yükseklik ve eğimlere konumlanmış mıknatıslanma sağlayacağız.  Ayrıca transistör yerleştirilmiş olacaktır. Bu veriler teslanın manyetik alan çalışmalarıyla örtüşmekte ve yeni nesil bir savunma sistemidir.

4.       Neden bu projeyi hayata geçirmek istiyorsunuz?

Bir çok ülke farklı savuma sistemlerine sahip (s 400, ıron dome, patriot vb.). Medeniyet denilen olguda meşaleyi tutmak için var olanı geliştirmek yerine yeni kapılar açmak ve gelecege ışık tutmak için bu projeyi hayata geçirmek istiyorum.

5.       Projenizin sektöre nasıl bir fayda sağlayacağını düşünüyorsunuz?

Savunma Sanayii sektörü adına yeni bir çağ aşacağını düşünüyorum.

6.       Neden size yatırım yapılması gerektiğini düşünüyorsunuz?

Proje üzerinde uzun zamandır çalışmaktayım ve teorik olarak bir çok veri elde ettim.  Şuanda projenin maketini yaptım ve bunun denemelerine başladım. İnsanların sadece güvenilir yerlere yatırım yapacağını biliyorum ve bende projeme sonuna kadar güveniyorum.

7.       Projeniz ile ilgili planlarınız ve hedefleriniz nelerdir, 5 yıl sonra projenizi nerede görüyorsunuz?

Yaklaşı iki yıl içinde saha deneyleride son bulmuş olacak ve 5 yıl içinde projemi ülkemizin sınırlarını korurken göreceğim.

8.       Okurlarımıza iletmek istediğiniz düşünceleriniz var mı?

Farklı düşünceler insanlara ulaşılabilir bir basamak gibi gelmeyebilir. Sonuçta ilk çağdaki insanlar da tekerlekten bi haberken şimdi uzay kolonileri konulacak duruma geldi. Birileri farklı düşünmekten vazgeçmiş olsaydı şimdi bu konumu hayal ediyor olurduk. Başarmak basamağın en üstüne çıkmaksa, umut ve hayyallerimiz bizim basamaklarımızdır.

Mail: Sahinkalkar421998@gmail.com