Duyuru BlackSea 1460 Roket Takımı Sponsor Arıyor!

BlackSea 1460 Roket Takımı Sponsor Arıyor!

BlackSea 1460 Roket Takımı Bartın Üniversitesinde öğrenimlerini sürdüren bir grup öğrenci tarafından 10 Haziran 2019 tarihinde kurulmuştur. Grup çalışmaları Bartın Üniversitesi’nin makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve yönetim bilişim sistemleri bölümünden toplam 12 öğrenci ile gönüllü olarak gerçekleştirilmektedir.

MİSYON

Bartın Üniversitesi bünyesinde ve Bartın ilinde Uzay ve Havacılık alanına olan ilgi ve alakayı artırmak, eğitim, tanıtım, proje üretim faaliyetleri sürdürmektir. Bu bağlamda gerçekleştirilecek çalışmalar ile iletişim kurma kabiliyeti yüksek, ekip çalışmasına uygun, araştıran ve gelişen bireyler yetiştirmek ve ön ayak olmaktır.

VİZYON

TÜBİTAK Ulusal Bilim ve Teknoloji Politikaları 2003-2023 Strateji Belgesi Uzay ve Savunma Teknolojileri Geliştirmede Yetkinleşme doğrultusunda AR-GE çalışmaları sürdürmektir.

HEDEFLER

TEKNOFEST Kapsamında Hedeflenen Projeler

BlackSea 1460 Roket Takımı olarak TEKNOFEST Roket Yarışmasında katılımlarımızı devamlı ve sürdürülebilir kılmak istiyoruz. Bu bağlamda:

TEKNOFEST kapsamında takım olarak kısa vadede ve orta-uzun vadede hedefler belirledik. Bu hedefler takım üyelerinin çalışmalarında bütünlük sağlamak amacıyla odaklanmalarını artırmak, gayret ve devamlılıklarını sürdürerek her zaman üzerine koyarak Uzay ve Havacılık alanında güncel ve öncü olmak amaçlanmıştır.

Kısa Vadede Yapılması Planlanan Hedefler

BlackSea 1460 Roket Takımı olarak kısa vadede hedeflerimiz arasında TEKNOFEST 2020 Roket Yarışmasına ‘Space Camel’ projesi ile katılarak orta irtifa kategorisinde ÖTR, KTR, Final Raporunun ardından atış yapmaya hak kazanan otuz takımdan biri olmaktır. 

Orta ve Uzun Vadede Yapılması Planlanan Hedefler

Orta vadede, TEKNOFEST 2021 Roket Yarışmasında istikrarımızı sürdürerek atış yapmaya hak kazanan otuz takım arasından ilk on takımdan biri olmayı hedefliyoruz. Uzun vadede, TEKNOFEST Roket Yarışmasında 2022-2023 yılları içerisinde orta irtifa ve yüksek irtifa olmak üzere iki kategoride de yarışmaya katılmayı hedefliyoruz.

Uluslararası Hedeflenen Projeler

Uluslararası olarak hedeflediğimiz proje Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen IREC Roket Yarışmasına katılım sağlamak istiyoruz. Projeye katılım faaliyetlerimiz öngörü aşamasındadır. Yürütülecek olan sponsor, yarışma kapsamının araştırılması ve imkan yeterliliğimizin gözden geçirilmesi gerekmektedir. Bartın Üniversitesine ve takımımıza katacağı tecrübe, avantajlar doğrultusunda katılmayı öngörüyoruz.

HEDEFLENEN SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘Uzay ve Havacılık’ alanında ‘Model Roketçilik’ alt başlığı kapsamında Bartın İlimizde öğrenimlerini sürdüren ilkokul seviyesindeki öğrencilere yönelik olarak çalışmalar yürütmek hedeflenmektedir. Çalışmalar doğrultusunda;

-Seminer ve tanıtım faaliyetleri,

-Basit model roket imalatı

Yürütülmesi hedeflenmektedir. Çalışmalar neticesinde öğrencilere ilkokul seviyesinde ‘Uzay ve Havacılık’ alanına ilgi, alakayı artırmak ve sevdirmeye çalışmaktır.

SPONSORLUK

Dünyada ve ülkemizde büyük ilgi gören TEKNOFEST yarışmaları kapsamında; fuar, konferans, tanıtım etkinliklerinde reklamını yapacağımız birçok platformda yer almamız münasebetiyle sizler için güzel bir fırsat olacaktır. Roketimizde, T-Shirtlerde ve aynı zamanda stant açtığımız bütün etkinliklerde de reklam olacaktır. Bizlere malzeme, ekipman veya maddi destek vererek hem bilime hem de Milli teknoloji hamlesi doğrultusunda çalışan genç arkadaşlarımıza fayda sağlamış olacaksınız.

 

İletişim Bilgileri:

Kulüp Başkanı: Selim Doğukan Yolcu 

Telefon: 0507 962 24 10

e posta: selim190305@gmail.com