BTÜ-ÖZTÜRK Sponsor Arıyor!

BTÜ-ÖZTÜRK Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız 2018 yılında kurulmuş olup milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak ve bu doğrultuda projeler geliştirmek için Bilim Fikir ve Sanat Topluluğu adı altında kurulmuştur. Birçok alan çeşitli çalışmalar yapan Öztürk Takımı Uluslararası Döner Kanat İHA kategorisinde yarışmalara katılım göstermektedir. Yazılım, mekanik ve elektronik alanında 3 adet ekibimiz bulunmaktadır. Yazılım ekibimiz 5, mekanik ekibimiz 6 ve elektronik ekibimiz 4 üye olmak üzere takımımız toplamda 15 kişiden oluşmaktadır. Bizi biraraya getiren en güçlü unsurlar ise; vizyonumuz ve ortak hedefimiz. Bu unsurlar bize çalışmalarımız sırasında büyük bir heyecan ve odak oluşturmaktadır.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz; Takımımız, yerli ve milli teknolojinin gelişmesine katkı sağlayan yenilikçi ve inovatif  bir bakış açısına sahiptir.

Misyonumuz; Takımımız, kendi çözüm yöntemlerini ve araçlarını yerli olarak geliştirmek ayrıca bilgi ve tecrübesini yeni nesillere aktarmak amacıyla kurulmuştur.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Takım olarak çalışmalarımız sırasında motivasyonumuzu yüksek tutmak için sürekli iletişim halinde olduk. Ortak hedefimiz olan ‘‘başarıya’’ odaklandık ve zorlukları birlikte aştık. Birbirimize destek olarak, güçlü yönlerimizi paylaşarak çalışma sürecimizi daha keyifli ve verimli hale getirdik. Bunun yanı sıra geçmiş senelerden elde ettiğimiz başarılar ve ödüller de motivasyonumuzun artmasındaki en büyük faktörlerdendi.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Evet, projemizin yapım sürecinde çeşitli aşamalarda destek almaktayız. Deneyimli akademisyenlerimiz, bu alanda başarı elde etmiş eski mezunlarımız ve danışman hocamız Dr. Öğr. Üyesi Alper YILMAZ mentorluğunda çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Çalışmalarımız sırasında zaman yönetimi, teknik sorunlar gibi çeşitli zorluklarla karşılaştık. Bunları çözmek için ise etkili bir çalışma takvimi oluşturarak, düzenli toplantılar yaparak, grup içerisindeki bilgi paylaşımını artırarak ve birbirimize teknik destek sağlayarak bu zorlukların üstesinden gelmeyi başardık. 

  

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Takımımızın katıldığı Ulusal/Uluslararası yarışmalar ve bu yarışmalardan elde ettiğimiz başarılar şöyledir; 

BTU_ ÖZTÜRK        2019 TEKNOFEST Savaşan İHA Finalisti 

BTU_ ÖZTÜRK        2020 TÜBİTAK Uluslararası İHA Finalisti 

BTU_ ÖZTÜRK        2021 TEKNOFEST Savaşan İHA Döner Kanat Kategorisi 1.si             

BTU_ ÖZTÜRK        2021 TEKNOFEST Savaşan İHA En Özgün Yazılım Ödülü 

BTU_ ÖZTÜRK        2022 TEKNOFEST Serbest Görev İHA Mansiyon Ödülü

 

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Takımımızın büyümesi ve projelerimizi daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilmek için sponsor arayışındayız. Sponsorluk, bize finansal ve manevi destek sağlayarak yeni fırsatlar yaratmamıza, projelerimizi daha sürdürülebilir bir şekilde yürütmemize ve hedefimize daha hızlı ulaşmamıza yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra sponsorlarımızla kuracağımız işbirlikleri, topluluğumuzun daha geniş etki alanına hitap etmesine, potansiyelini ve yeteneklerini daha iyi sergilemesine imkan sunacaktır.

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Bu platformu takip eden arkadaşlarımıza şöyle tavsiyelerde bulunabiliriz; sürekli öğrenmeye odaklanın, kendi alanınızın sektördeki gelişmelerini takip edin, olabildiğince fazla proje üzerinde çalışarak kendinizi geliştirmeye özen gösterin.

  

Takımınızın Sosyal Medya Platformları 

https://linktr.ee/bilimfikirvesanat?lt_utm_source=lt_share_link#263987540