BTÜ Öztürk Takımı Sponsor Arıyor!

BTÜ Öztürk Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

BTU_ÖZTÜRK takımı 2018 yılında yerli ve milli teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmak için Bursa Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuştur. Tecrübe aktarımı ve bünyesinde gerçekleştirdiği eğitimler ile takım üyelerinin dinamik değişimlerinden takımın etkilenmemesi sağlanmıştır. Bu sayede bilgi ve tecrübe günümüze kadar katlanarak gelmiştir. Şuan takımımızda yedi kişi bulunmaktadır. Takımımızda bulunan üyeler makine, elektrik-elektronik, mekatronik, bilgisayar ve endüstri mühendisliği bölümünde okumaktadırlar.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımız yerli ve milli teknolojinin gelişmesine katkı sağlayan yenilikçi ve inovatif bir vizyona sahiptir. Aynı zamanda takımımız, kendi çözüm yöntemlerimizi ve araçlarımızı yerli olarak geliştiren, çalışan, bilgi ve tecrübesini yeni nesillere aktarmak gibi bir misyona sahiptir. 

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Takımımızın her üyesi çalışmaları sonucunda kazandığı bilgi ve birikimi girişim veya yeni takımlar kurmakla devam ettirmek gibi bir amaca sahiptir. Bu sebeple motivasyonumuz teknolojinin her alanında fikirlerimizi uygulayabileceğimiz ortamı sağlayabilmek ve ülkemizin katma değerinde pay sahibi olmaktır.

 

4.  Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Bir önceki yılın takım üyeleri, yeni takım üyelerine bilgi ve tecrübelerini aktarmaktadır. Aynı zamanda sponsorumuz olan mühendislik firmalarına projelerimizi anlatmaktayız ve alınan geri dönüşler ile projemizde eksik olan kısımları tamamlamaktayız. Projemizde takım olmak önemli olduğu için psikolojik ve sosyolojik anlamda takım olmanın gerekliliklerine dair toplantılar yapmaktayız. Bu toplantılar bu alanda uzman bir kişinin katılımı ile yapılmaktadır.

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Maddi ve teknik anlamda birçok sorunla karşılaştık. Projemizin geliştirilmesi sürecinde yaşanılan malzeme eksikliğinde sponsorlar ve farklı takımlardan destek alarak problemleri çözdük. Yine aynı şekilde farklı takımların maddi problemlerinde takım olarak yanlarında bulunduk. Mühendislik anlamında zorluklarda günümüzden feragat ederek daha fazla araştırmak ve bu alanda uzman olan hocalarımız ve mühendislerden destek alarak problemleri çözme yolunda ilerledik. 

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

- 2019 TEKNOFEST Savaşan İHA Finalisti

- 2020 TÜBİTAK Uluslararası İHA Finalisti

- 2021 TEKNOFEST Savaşan İHA Döner Kanat Kategorisi 1.si

- 2021 TEKNOFEST Savaşan İHA En Özgün Yazılım Ödülü

- 2022 TEKNOFEST Serbest Görev İHA Mansiyon Ödülü

 

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Maddi, manevi ve teknik anlamda destek aldığımız sponsor firmalar ile projemizde yerli ve milli teknoloji kapsamında çözümler üretmekteyiz. Milli ve yerli teknoloji, diğer çözümlere göre arge gerektirmesinden dolayı maddi ve teknik anlamda daha maliyetli olmaktadır. Bu anlamda sponsorların katkıları,  projemizi gerçekleştirirken takımın ve üyelerinin bilgilerini ve tecrübelerini bir üst safhaya çıkmasını sağlamaktadır.

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Hayallerinizi gerçekleştirmek için tek yol her zaman çalışmaktır. Bu uğurda karşınıza çıkan problemlere oluşturduğunuz çözümler sizleri geliştirecektir.

  

Mail Adresimiz:

btubilimfikirvesanat@gmail.com

Instagram Hesabımız:

www.instagram.com/btubilimfikirvesanat/

LinkedIn Hesabımız:

www.linkedin.com/company/bilim-fikir-ve-sanat-toplulu%C4%9Fu-bt%C3%BC/