Duyuru BTU-Uzay, Havacılık ve Savunma Sanayi Topluluğu Sponsor Arıyor!

BTU-Uzay, Havacılık ve Savunma Sanayi Topluluğu Sponsor Arıyor!

UZAY, HAVACILIK VE SAVUNMA SANAYİ TOPLULUĞU

2016 yılında uzay, havacılık ve savunma sanayi alanında çalışmalar yürütmek isteyen, güncel teknolojileri takip eden kendini geliştirerek ülkemizin savunma sanayi sektöründe dışa bağımlılığını azaltmayı hedefleyen farklı bölümlerde okuyan lisans öğrencileri tarafından kurulmuştur. Yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen havacılık yarışmalarının yanı sıra LAGARİ GÜNLERİ havacılık ve savunma günleri düzenleyerek hem topluluk üyelerini hem de bulunduğu üniversitedeki tüm öğrencilere sektörü, sektörün çalışma alanlarını tanıtmayı hedeflemektedir.

VİZYON

Uzay havacılık ve savunma sanayi ile ilgili tüm gelişmeleri takip ederek, ekip arkadaşlarımız ile birlikte yardımlaşma ve kardeşliğin esas alındığı bir ortamda kendimizi geliştirmek ve öğrendiğimiz bu bilgileri nesilden nesile aktarmaktır.

 

NELER BAŞARILDI?

FFD’13 (İSTANBUL 2.ÖDÜLÜ)

UAV’TURKEY’17(ANKARA-TAİ-MANSİYON ÖDÜLÜ)

TEKNOFEST’18 (DÖNER KANAT İHA 1. ÖDÜLÜ)

TEKNOFEST’20 (SABİT KANAT İHA 2. ÖDÜLÜ)

TEKNOFEST’20 (DÖNER KANAT İHA PARKUR HIZ REKORU)

 

HEDEFLER

Bu sene de çalışmalarımıza yarışmadan döner dönmez önümüzdeki yıl katılacağımız yarışmalarda dereceler almak için çalışmalara başladık. 2020 yılında AR-GE çalışmalarını yürüten model uydu ekibimiz 2021 yılından itibaren yarışmalara katılacak. Sabit kanat ve döner ekiplerimiz aralarına yeni katılan ekip üyelerine teknik eğitimler verdikten sonra bu sene hedeflerlerin olan yerli aviyonik sistemlerin tasarımı için çalışmalara başladı. Topluluğumuz bilim yarışmalarına katılım dışında youtube kanalında uzay, havacılık ve mühendislik dallarında çeşitli konuklar ağırlayarak bu alanda çalışan insanların tecrübelerini herkese aktarmaya çalışmaktadır.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Orkun TEPELİ :+905468647246

Nil DUMAN : +905336616267

İbrahim DUR : +905423829812

Mail: btu.uhsst@gmail.com