Bürküt İHA Ekibi Sponsor Arıyor!

Bürküt İHA Ekibi Sponsor Arıyor!

Bürküt İHA ve Model Uydu Ekibi & Aspar İHA Ekibi 

Ekibimiz; Karabük Üniversitesi, Mekatronik Mühendisliği öğrencileri tarafından kurulmuştur. Bürküt İHA Ekibiyle başladığımız bu yola Bürküt İHA ve Model Uydu Ekibi, Aspar İHA Ekibi olarak iki takım tek yürek devam etmekteyiz.  Takımımız 19 kişiden oluşmaktadır. Amacımız her geçen gün üreten, gelişen dünyada Milli Savunma Sanayiisinde ‘Biz de Varız Türkler’de var’ diyebilmek ve Atamızın “Türk Mühendislerinin alnında Cumhuriyet'in İstikbalini aydınlatan ışık parıldar!” dediği ışığı parlatabilmektir.

 

 

Bürküt İHA ve Model Uydu Ekibi & Aspar İHA Ekibi Nasıl Kuruldu?

Bürküt İHA Ekibi; Karabük Üniversitesi, Mekatronik Mühendisliği öğrencisi Özkan KILIÇ tarafından 2018 yılında kurulmuştur. Yaklaşık iki sene sonra ise Aspar İHA Ekibi kurulmuştur. “Aspanda Bürküt Jerde Kökbörü Ol” sözüyle çıktığımız bu yolda gökte kartal, yerde bozkurt gibi olmak; bir kartal gibi gökyüzünün hâkimi olmak, kendimizi geliştirmek ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşımak için çabalıyoruz, çabalayacağız. TEKNOFEST projelerimiz haricinde Türkiye Hava Sporları Federasyonu öncülüğünde atmosferin ikinci katmanı olan Stratosfere İHA yollama projemiz de bulunmaktadır.

 

 

TEKNOFEST 2020 Süreci

Pandemi öncesi göklerde süzülüşünü heyecan ve gururla izleyeceğimiz İHA’larımızın modellerine karar verdik. Tasarımı ve üretimi gerçekleştirip uçuşa çıktık ve eksiklerimizi gördük. Pandemi sürecinde de eksiklerimize yoğunlaşarak iyileştirmeler yaptık. Değişiklikler yaptığımız modelleri bir çok kez yeniden ürettik. Son ana kadar elimizden gelenin en iyisini yapmak için çabaladık. Bu süreçte de iki rapor aşamasından geçtik ve güzel derecelerle bunların da üstesinden geldik. Yarışma esnasında da uçaklarımız çoğu takımın yapamadığını başarıp çok güzel uçuşlar gerçekleştirdi, izleyenleri adeta büyüledi. Göklerde kartal edasıyla süzüldü. Fakat maddi sıkıntılardan dolayı verimli bir gps kullanamadığımızdan ötürü yer kontrol sisteminden verileri alıp koordinatlarda uçamadık. Bu sebeple dereceye giremedik.

 

Bürküt İHA ve Model Uydu Ekibi & Aspar İHA Ekibi Neden Sponsor Arıyor?

Tasarladığımız çalışmaları üretip, test edebilmek için sponsor arıyoruz. Zorlu rapor aşamalarını güzel derecelerle ve kısıtlı maddi imkanlarla geçmek zorunda kalıyoruz. Maddi sıkıntıları giderip daha iyi tasarımlarlarla yarışlara katılmak istiyoruz. Sponsorluk yoluyla sağlanacak destek ve yardımlar sayesinde hedefimize bir adım daha yaklaşabileceğiz. Bu yolda desteklerinize ihtiyacımız var. Biz inanıyoruz, siz de bize inanın!

 

 

 

 

İletişim Bilgileri:

Beyza GÜLEÇ

GSM: 0531 254 4334

Hatice YILDIRIM

GSM:0541 240 18 34

 

Linkedn: BÜRKÜT

Instagram: burkut.team