Dumlupınar Anka Sponsor Arıyor!

Dumlupınar Anka Sponsor Arıyor!

1. Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Dumlupınar Anka ekibi. 4 makine mühendisliği ,4 elektrik-elektronik mühendisliği 3 bilgisayar mühendisliği ,1 inşaat mühendisliği ve 1 endüstri mühendisliği olmak üzere 13 üniversite öğrencisinden oluşmaktadır. Bizi bir araya getiren en önemli unsur “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonu ile ülkemizin bu alandaki atılımına bireyler olarak destek olmak ve yer almak arzusudur.

 

2. Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir? 

Havacılık ve uzay alanlarında ülkemiz için daha tecrübeli bireyler yetiştirmek. Yurtiçi ve Yurtdışı yarışmalarda ekip olarak bayrağımızı dalgalandırmak. 

 

3. Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz? 

Tarihimizden aldığımız ilham ile Türk milletinin gençleri olarak en iyisini yapmak zorunda olduğumuzun sorumluluğunun bilinci en büyük motivasyon kaynağımız oldu. Ortak hedefle odaklanan takımımız ile kenetlenerek her zaman en iyisini yapmak için emek gösterdik.

 

4. Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı? 

Evet. Üniversitemizdeki alanında uzman hocalarımızdan çözemediğimiz sorunlar hakkında bu sorunları nasıl çözebiliriz diye tavsiyeler aldık bu alanda yol göstermeleri ile şimdiye kadar daha fazla çalışarak kendi içimizde hallettik.

 

5. Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz? 

Teknik kısımlarda hocalarımızdan ve literatürden destek alarak bu sorunları çözüyoruz. Malzeme tedarik kısmında sponsorluk arayışı sürdürmekteyiz.

 

6. Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız? 

Henüz bir yarışmaya katılmadık , 2024 yılında Teknofest Uluslararası İha Yarışması ve Teknofest Savaşan İha Yarışması ve ODTU VTOL Yarışması’nda yer almak için aralıksız bir çalışma göstermekteyiz. Bir sonraki hedefimiz uluslararası bir yarışma olan AUVSI SUAS ülkemizi ve üniversitemizi temsil etmektir.

 

7. Neden sponsor arıyorsunuz? 

Katılım sağlayacağımız yarışmalar için malzeme tedarik ve ar-ge faaliyetlerini sürdürebilmek için.

 

8. Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?  

İnanarak ve çalışarak her zorluğun üstesinden gelebiliriz.

  

Takımınızın Sosyal Medya Platformları 

https://www.linkedin.com/company/anka-uav-systems/