Blog Evrensev Takımı Sponsor Arıyor!

Evrensev Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Gazi Üniversiresi Mühendislik Fakültesinde eğitim gören 8 öğrencinin havacılığa ve tasarıma olan ilgisi, sahip olduğu yeterlilikleri bir projede gösterebilme amacıyla kurulmuş olan takımımız 5 makine mühendisliği, 2 elektrik-elektronik mühendisliği ve 1 bilgisayar mühendisliği öğrencilerinden oluşmaktadır. Ayrıca takımımız ismini ilk Türk hava pilotu olan Mehmet Fesa Evrensev’den almaktadır.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz, Evrensev İHA takımı olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve ileri taşımaktır.

Misyonumuz, Evrensev İHA takımı, havacılık alanına bilgili ve ilgili olan makine, elektrik-elektronik ve bilgisayar mühendsiliği öğrencilerinden kurulan ve teorik bilgileri pratik bilgilere dökerek ülkemize yarar sağlamak amacıyla kurulmuş olan bir takımdır.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Havacılık merakımızın yanı sıra inovatif düşünceyi benimseyerek çalışmalarımızda fark yaratmayı amaçlıyoruz.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projemizi danışman hoca veya alanında uzman herhangi bir kimse olmadan, sadece takım üyeleriyle disiplinli bir biçimde araştırma yaparak üstesinden gelmeye çalıştık.

  

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Drone tasarımını, üretim ve uçuş esnasında yaşanabilecek sorunları baz alarak     yaptığımız için zorlu ve uzun bir süreç oldu ama disiplinli bir şekilde çalışarak kavramsal tasarımımızı ortaya koyabildik. Ekipman seçimi bizi en çok zorlayan nokta oldu bunun nedeni ise birbiriyle doğru bir biçimde çalışabilecek ve bu sayede maksimum verim elde edebileceğimiz bir ekipman konfigürasyonunu ayarlayabilmekti ve yeterli maddi desteğe sahip olabilirsek tasarımımızı hayata geçirebileceğiz.  

                        

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Evrensev İHA takımı olarak ilk kez bu yıl katılacağız.

 

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Yarışmada bizden istenen özellikleri baz alarak tasarladığımız araçta, özellikle elektronik ekipman açısından maddi desteğe ihtiyaç duyduğumuz için sponsor arıyoruz.

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Çalışmalarımızı yaparken, proje sürecini baştan sona planlamanın projenin uygulanabilirliğine ve verimliliğine olan katkısını çok net bir şekilde anladığımız için bu konuya özen gösterilmesini tavsiye edebiliriz.

 

Takımımızın instagram adresi: @evrenseviha