FİG-ATLAS Roket Takımı Sponsor Arıyor!

FİG-ATLAS Roket Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Bursa Teknik Üniversitesi Fikir ile Gelecek Topluluğu altında 2023 yılında kurulan, danışman hocamız dahil toplam 9 kişiden oluşan, 8 kişinin ilgi alanlarına göre 5 ekibe bölünen FiG-ATLAS özgün fikirlerini ortaya koyarak TEKNOFEST Roket Yarışması Orta İrtifa (A2) kategorisinde yarışmaktadır. Kendimizi olabilecek en üst düzeyde geliştirme isteği, yeni deneyimler kazanma arzusu ve araştırma merakıyla bizleri bir araya getiren bu projede tecrübe kazanmak ve TEKNOFEST sahasında bulunma isteğimiz ana amacımızdır.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Türkiye'nin uzay yolculuğunda önemli bir yapı taşı olan TEKNOFEST 'te sürdürülebilir, ekonomik, yerli ve milli teknolojisi hamlesine yakışır roket ortaya koymak yegane amacımızdır. Danışman hocamız öncülüğünde tamamen öğrenci liderliğindeki bir ekip olarak, takım üyelerimiz ve etkileşimde bulunduğumuz herkes üzerinde kalıcı bir etki yaratmaya çalışarak bu amacımıza ulaşacağımızı düşünüyoruz.

  

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Takımımızın ana motivasyonu yaptığımız her çalışma, araştırma gibi adımların ortaya somut bir ürünü çıkarmaya yaklaşması ve bizlere tecrübe olarak geri dönüyor olmasıdır. Gelişen dünya düzeninde roketlerin geleceğimizde önemli bir yapı taşı olacak olması ve bu yapı taşında bizimde bir adımımız olması bizi diri tutan sebeplerden biridir.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Danışman hocamızdan (Dr. Öğr. Üyesi Hakan ÜLKER – Makine Mühendisliği) gerekli yerlerde yardım alarak kendi uğraşlarımız sonucunda çalışmalarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. Ayrıca üniversitemiz bünyesinde bulunan diğer bölümlerin öğretim üyeleriyle de bilgi alış-verişinde bulunularak ortaya somut bir ürün koymaya çalışmaktayız.

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Roketimizin üretim aşamalarının ve hangi malzeme kullanılacağı planlandıktan sonra en büyük zorluğumuz bu malzemeleri temin etmek, bu malzemeleri üretmek için gerekli olan şartlar ve üretim için gerekli malzemeleri bulmak oldu. Bu problemi aşmak adına birçok firmaya sponsorluk mailleri gönderdik, gerekli yerlerde stantlar açtık ve projemizi tanıttık. Geri dönüş aldığımız firmalarla takım olarak görüşüp sunumumuzu gerçekleştirdik. Ve şu anda da bu süreci çözmek adına iletişim halindeyiz.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Bu sene ilk kez bir yarışmaya katılacak olan FiG-ATLAS gelecek yıllarda da Ulusal/Uluslararası yarışmalara katılmayı amaçlamaktadır.

  

7.     Neden sponsor arıyorsunuz? 

Milli teknolojisi hamlesine yakışır, dünyanın en büyük festivallerinden biri olan TEKNOFEST‘de başarıya ulaşacak bir roket üretmek için malzeme veya maddi desteğe ihitiyaç duymaktayız. Danışman hocamız öncülüğünde tamamen öğrenci liderliğinde bir ekip olarak ihtiyaç duyulan malzemeleri ve maddiyatları karşılayamamaktayız. Bu nedenlerden dolayı sponsorlarımızın desteği bizim için büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda siz değerli sponsorlarımızın desteğini talep etmekteyiz.

  

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç, iş ilanları ve etkinliklerden haberdar olarak kendisini geliştirmek isteyen öğrencilerin, yeni mezunlara veya iş arayanlara birçok imkanlar sunmaktadır. Özellikle yazılım ve kariyer gelişimi alanında oldukça önemli eğitimlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca sponsorluk arayışında olan takımlara ve projelere sağladığı destekleride duyurular ve blog kısmından takip edebilirsiniz.

  

Takımınızın Sosyal Medya Platformları

İnstagram 

https://www.instagram.com/fikirilegelecek/

 

Linkedin 

https://www.linkedin.com/company/fikirilegelecek/mycompany/

 

Twitter

https://twitter.com/FikirileGelecek