Blog FUJIN İHA Takımı Sponsor Arıyor!

FUJIN İHA Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız Ankara Üniversitesi IEEE kolunun RAS (Robotics&Automations) topluluğu altında kurulmuştur. 2020 yılında CALYPSO adı altında başlayan bu maceramız 2021 yılında yeni üyeleriyle beraber Fujin adı altında devam etmektedir. Takımımız toplam 6 kişiden oluşmaktadır. Kendimizi olabilecek en üst düzeyde geliştirme isteği, yeni deneyimler kazanma arzusu ve araştırma merakıyla bizleri bir araya getiren bu projede daha sağlam yerlere gelmek istemekteyiz.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Misyonumuz: FUJIN ekibi olarak TEKNOFEST 2022 Uluslararası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması’nda, CALYPSO ekibi ile 2021 yarışmasında elde ettiğimiz mekanik, elektronik ve teknik tecrübelerimizi de katarak madalya sahibi olmaktır.

Vizyonumuz: TEKNOFEST katılımcıları olarak, bu yarışmanın bize sağlayabileceği bütün tecrübeleri değerlendirip kendimizi geliştirmeyi amaçlamaktayız. Ayrıca bu tecrübeleri kullanarak ülkemizin geleceğine katkıda bulunabilecek deneyimli mühendisler olmayı hedeflemekteyiz.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Hayatta attığımız her adımın bizlere birer tecrübe olarak geri döndüğünü varsayarak ilerlememiz bu süreç doğrultusunda en büyük motivasyon kaynağımız oldu ve olmaya devam edecek. Gelişen dünyada ve yeni Türkiye’de tecrübenin çok önemli bir paydaya sahip olduğunun farkındayız ve biz de bu sürece ayak uydurmak adına daima ileriyi hedefleyerek, yeni adımlar atarak bu motivasyonumuzu canlı tutmaktayız.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projemizin ilk basamağında tamamen kendi uğraşlarımız sonucu ilerleme kaydetmeye çalıştık. İkinci basamağa geçtiğimizde ise Sultan Can hocamızın mentorlüğü altında daha iyi bir takım olduk. Test aşaması projemizin bu ve bundan sonraki aşamalarında gerçekleşeceğinden henüz bir testte bulunma şansımız olmadı.

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Takım olarak karşılaştığımız en büyük problemlerden biri projemizi gerçekleştirecek malzeme sıkıntımız oldu ve bu problem halen de devam etmektedir. Bu problemi aşmak adına birçok firmaya sponsorluk mailleri gönderdik, gerekli yerlerde stantlar açtık ve projemizi tanıttık. Geri dönüş aldığımız firmalarla takım olarak görüşüp sunumumuzu gerçekleştirdik. Ve şu anda da sizlerle bu süreci çözmek adına iletişim halindeyiz.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

CALYPSO ekibi olarak Uluslararası İnsansız Hava Aracı Döner Kanat kategorisinde katıldık.

FUJİN ekibi olarak yine aynı kategori altında çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Takım olarak hepimiz üniversite öğrencisiyiz ve maalesef üniversitemiz şuan için bu süreçte bize herhangi bir destekte bulunmamaktadır. Bazı malzemelerimizin üretiminin yurt dışında olması ve bu nedenle maalesef artan dolar bazlı fiyatlarından dolayı biz öğrencilerin ekonomik anlamda bu malzemeleri alacak bir gücü bulunmamaktadır.  

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç, bizim gibi kendini bir yerlerde göstermek isteyen gençler için gerçekten iyi fırsatlar sunmakta. İş ilanları ve çeşitli alanlarda yapılan etkinlikler bu fırsatlara yalnızca birkaç örnek olmaktadır. Ayrıca sponsorluk arayışında olan takımlara ve projelere sağladığı desteği de unutmamak lazım. İşin özü kendini geliştirmek isteyen takipçilerin, her gün kendini yenileyen bu projeyi bir an önce takip etmeleri kendilerinin faydalarına olur.

 

Takımımızın Sosyal Medya Hesapları

İnstagram: fujiniha

Linkedin: Fujin İHA Takımı

https://www.linkedin.com/company/fujin-i%CC%87ha-tak%C4%B1m%C4%B1/

Gmail: fujintakimi@gmail.com