Gazi Horizon Teknoloji Takımı Sponsor Arıyor!

Gazi Horizon Teknoloji Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Gazi Üniversitesi bünyesinde kurulan Gazi Horizon Teknoloji takımında, farklı bölümlerden kendini havacılık ve savunma sanayii sektöründe geliştirmek isteyen, son derece azimli ve ilgili öğrenciler ekip halinde çalışmaktadır. Ekibimiz 10 mühendislik öğrencisinden oluşmaktadır. Ayrıca ülkemizin teknolojisinin gelişmesine katkı sağlayabilme isteği bizi bir araya getiren en büyük sebep olmuştur.

  

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

MİSYON

Gazi Horizon Teknoloji Takımının başlıca amaçları; havacılık ve savunma sanayii alanlarındaki teknolojik gelişmeleri takip edip, bu gelişmelere uygun inovasyonlar yapmak ve teknolojik araştırma/uygulama yarışmalarında etkinlikler gösterip, üniversitelerinin adını bu yarışmalarda duyurarak öğrencilerin yeteneklerine ve kariyerlerine katkı sağlamaktır.

VİZYON

Gazi Horizon Teknoloji Takımı, ülkemizin ekonomisini güçlendirmesi ve her alanda bağımsız olabilmesi için millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesinin kaçınılmaz olduğuna inanıyor. Ortaya koyacakları çeşitli fikir ve projeleriyle savunma ve havacılık teknolojisine yeni bir bakış açısı getirmek için çalışmalarına devam etmekteler. Genç mühendis adayları, “Tüketen değil, ÜRETEN BİR TÜRKİYE için; arayan değil, ARANAN MÜHENDİS” olma uğrunda edinilen tecrübe, bilgi ve teknolojiyi toplum yararına sunmayı daimi hedefleri arasında tutuyor. Kısa vadede amaçları Savunma Sanayii hakkında teknik bilgi ve tecrübe edinerek yarışmalarda zirvedeki yerlerini almaktır. Uzun vadede amaçları ise bizleri bu başarıya ulaştıran başta devletimiz sonrasında da sponsorlarımız için ülkemizin kalkınmasında üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmektir. Bu onurlu yolda yürüyebilmeleri için siz değerli sponsorların yardımına ihtiyaç duymaktalar. Projelerimize malzeme ya da nakit para ihtiyacımızı karşılayacak sponsorlar bularak proje çalışmalarımıza yukarıda belirttiğimiz teşvik tarihinden önce başlamak, yarışma tarihine kadar projelerimizi eksiksiz bir şekilde geliştirip tamamlamak istiyoruz.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Şuana kadar yaptığımız tüm projeler ve çalışmalar ekip arkadaşlarımızın ilgi alanına girdiğinden dolayı işimizi severek yaptık. Ayrıca ülkemizin teknolojisini ilerletmek için çalıştığımız ve bu ruhla hareket ettiğimizden dolayı her zaman motivasyonumuz tam bir şekilde ilerledik.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projemize en büyük desteği danışmanımız ve mezun olmalarına rağmen Gazi Horizon Teknoloji Takımı kurucuları vermiştir.

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Bu yıl karşılaştığımız en büyük zorluk sponsor bulmak oldu. Maalesef bu sorunu halen çözemedik. Bu doğrultuda ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesine inanan ve Teknofest Gençliğine güvenen insanlarına ihtiyaç duymaktayız.

 

6.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç özellikle iş, staj ve aday mühendislik gibi fırsatlar sunan bir platformdur. Bu yüzden son gelişmeleri yakından takip etmelerini ve fırsatları kaçırmamaları gerektiğini düşünüyorum.

 

7.     KÖK Programı’nın kapsamı ile ilgili bir bilgiye sahip misiniz?

Evet, KÖK Programı üniversitenin ilk yıllarından itibaren kendini savunma sanayii alanında geliştirmek isteyen genç mühendis adaylarına katkı vermeyi amaçlayan bir programdır.

 

8.  Şartları sağlıyor olsaydınız KÖK Programı’na başvuru yapmak ister miydiniz?

Kesinlikle isterdim. Mezun olduğunda savunma sanayii alanında çalışmak isteyen tüm mühendis adaylarının başvurmasını öneriyorum.

 

 

Linkedin Hesabımız

https://www.linkedin.com/company/gazi%CC%87-hori%CC%87zon-roket-takimi/

İnstagram Hesabımız

https://www.instagram.com/gazihorizontt/ 

Sponsorluk için Mail Adresimiz

gazihorizonteknolojitakimi@gmail.com