Duyuru GÖKDOĞAN İHA Takımı Sponsor Arıyor!

GÖKDOĞAN İHA Takımı Sponsor Arıyor!

1)      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

GÖKDOĞAN İHA Takımı, Makine Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği olmak üzere çeşitli bölümleri içerisinde barındıran, havacılığa meraklı on kişiden oluşmaktadır. Bizleri bir araya getiren yegâne şey ise; milli teknoloji hareketinde mühendis bireyler olarak yerimizi almaktır.

2)      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Misyonumuz; bilim ve teknoloji alanında nitelikli, sorgulayıcı, inovasyona açık olan bireyler yetiştirmek ve topluluk üyelerimizin bu alandaki kariyer gelişimine yardımcı olmaktır.

Temelimizi oluşturan bilgi birikimlerine her geçen gün daha fazla bilgi ve tecrübe katarak araştırma alanımızda daha özverili ve yenilikçi projeler ile ilerlemek vizyonumuzu oluşturmaktadır.

3)      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Motive kaynağımız; yarışmaya hazırlandığımız süreç boyunca karşılaştığımız her türlü zorluklar ve ilerleyen süreçte havacılığa olan merakımızla birlikte yaptığımız çalışmalar ile gelecekte milli teknoloji hamlesi içinde yer alacağımıza olan inancımızdır.

4)      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projemize topluluğumuzun mezun üyesi Elektrik Elektronik Mühendisi Seyfi DEMİRAL yardımcı olmaktadır. Kendisi PAVELSİS bünyesinde mühendis olarak çalışmakta ve firmada verilen eğitimi bize aktararak aracımızı geliştirme konusunda destek olmaktadır. Uçuş testleri için THK Konya Şube Müdürü Bedir DİREK ve RC Uçak Sorumlusu Mehmet ÖZEL hocalarımızdan destek aldık.

5)      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Hazırlık sürecinde karşılaştığımız zorluklardan bazıları; sponsorumuzun olmamasından dolayı yaşadığımız maddi sıkıntılar, okulumuzdan herhangi bir akademik destek alamamamız, çeşitli sebeplerden dolayı yarışmaya hazırlık ve rapor hazırlama sürecimizin az olması gibi problemlerdi. Bu sorunları ekibimiz ile sıkı ve azimli bir çalışma temposuyla çözüme ulaştırdık.

6)      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Takımımız 2019 yılında TEKNOFEST Uluslararası İHA yarışmasına katılmak amacıyla kuruldu. TEKNOFEST 2020 Sabit Kanat Kategorisi’nin ardından 2021 Serbest Görev Kategorisi’ne katılım gösterdik.

7)      Başka projeleriniz de var mı?

Sabit Kanat İHA’nın yanında Döner Kanat İHA, İnsansız Kara Aracı (İKA), İnsansız Deniz Aracı projelerimiz araştırma alanlarımız olmak üzere; Aviyonik Sistemler, Kompozit Malzemeler, Otonom ve Yapay Zekâ Teknolojisi ve Görüntü İşleme Teknolojisi alanında AR-GE çalışmalarımız bulunmaktadır.

8)      Neden sponsor arıyorsunuz?

Geliştirdiğimiz projeleri daha üst seviyelere taşıyabilmek ve elde ettiğimiz başarıları daha büyük kitlelere duyurabilmek; katıldığımız yarışmalar, yaptığımız işler yüksek maliyet gerektiren çalışmalar olmasından dolayı daha büyük başarılara imza atmak için destekçilere ihtiyaç duymaktayız.

9)      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Bu tarz faaliyetlere katılmalarını ve ilgi alanlarına göre kendilerini geliştirmelerini tavsiye ederiz. Ekip bilincine sahip oldukları sürece ve bu tür projelere devam ettikçe karşılığını aldıklarını kendileri de fark edecektir.

Takımın İletişim Bilgileri:

Takım Kaptanı: Ali ALTIN

E-posta: furkandurek@gmail.com