GÖKUÇARI Takımı Sponsor Arıyor

GÖKUÇARI Takımı Sponsor Arıyor

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)                                                                                               

 

Gökuçarı 21 Teknofest Uluslararası İnsansız Hava Araçları yarışmasına katılmak amacıyla kurulmuştur. Kavramsal tasarım aşamasında geçer not 76 iken 71 alarak bu aşamada elenmiştir. Yenilikçi fikirler getirip çözüm odaklı fikirler geliştirerek Teknofest Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları kategorisinden katılmış ve Türkiye 8. Olarak finale katılmaya hak kazanmıştır. Takımımız farklı mühendislik dallarında eğitim gören 6 kişiden oluşmaktadır. Bizleri bir araya getiren topluma faydalı mühendisler olarak Türkiye‘nin gelişen havacılığına katkıda bulunma isteğidir.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?                                           

 

Misyonumuz: Bireysel becerilerimizi geliştirerek ve paylaşım yaparak edindiğimiz takım çalışması kültürü ile mühendislik eğitimimizi topluma faydalı bir ürüne dönüştürmek.

 

Vizyonumuz: İnsansız Hava Araçları ve Otonom Teknolojilere dair ARGE çalışmalarıyla kullanılan teknolojileri yerlileştirmek, TEKNOFEST 2021 ve ileriki yıllarda gerçekleştirecek farklı yarışmalara katılım sağlayarak köklü başarılar elde etmek.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?                               

 

Türkiye‘de her geçen gün havacılığa verilen kıymetin artması ve bir alanda kaybetmemize rağmen yeni bir sürece çok çabuk adapte olmamızla 8.olmamız en büyük motive kaynağımızdır.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?                           

 

Üniversitemiz akademik kadrosunda bulunan Dr. Öğretim Üyesi Serkan Dereli hocamızla birlikte yapay zeka ve görüntü İşleme üzerinde kendimizi geliştirdik. Bir çok farklı kurumlara ziyarette bulunduk. Okulumuzun imkanları ve akademik olarak hocalarımızla birlik içindeyiz.

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?                                  

 

Teknofest Uluslararası İnsansız Hava Araçları yarışmasına katılmak amacıyla kurulmuştur. Kavramsal Tasarım aşamasında geçer not 76 iken 71 alarak bu aşamada elendik ancak bunu başarma azmimiz kaybetmemizin çok daha üstündeydi. Takım olarak birbirimize destek olduk derslerde alt ve üst sınıf oluşumuz akademik olarak akran öğrenmesinde yardımcı oldu. Maddi zorluklarla karşılaştık ailelerimizin desteği ile üstesinden gelmeye çalışıyoruz ama kurum olarak bizleri ve projemizi sahiplenecek maddi olarak destek olacak firmalar aramaktayız.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?               

 

TEKNOFEST ULUSLARARASI SERBEST GÖREV İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI

 

7.     Başka projeleriniz de var mı?                                                                      

 

Kasım ayından itibaren JETUÇARI isimli Jet tasarımı yapmayı ve geliştirmiş olduğumuz Drone üzerinden otonom sistemleri gerçekleştirmek istemekteyiz.

 

8.     Neden sponsor arıyorsunuz?                       

 

Kurum olarak bizleri ve projemizi sahiplenecek maddi olarak destek olacak firmalar aramaktayız. Sektörün içinden mühendislerle gelişime açık biz öğrencilerin buluşmasını istemekteyiz.

 

9.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?              

 

Her hafta düzenli olarak firma ilanlarına bakmalı ve sosyal medya hesaplarından takip etmeliler.

 

Takımın iletişim bilgilerini bizimle paylaşır mısınız?                                    

 

 

E – mail: gokucari2021@gmail.com                                               

 

 

instagram     linkedin