Haftalık Savunma Sanayii Gündemi: 15-21 Nisan 2024

Haftalık Savunma Sanayii Gündemi: 15-21 Nisan 2024

1-    Askerin Karadaki Ateş Gücü Yerli Çözümle Artacak 

Türk savunma sanayisi bünyesinde havan, obüs gibi silah sistemlerinin hedefe hassasiyetle atış yapabilmesine katkı sağlayan bir milyem ölçer geliştirildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

   

2-    KEMANKEŞ 2 mini akıllı seyir füzesinin test süreci başladı

Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği KEMANKEŞ 2 mini akıllı seyir füzesinin Edirne Keşan'daki Baykar Uçuş Eğitim ve Test Merkezi'nde sürdürülecek olan test süreci başladı. 

Kaynak: Anadolu Ajansı

   

3-    Yerli Yapay Zeka Savunma Şirketi 12,5 Milyon Dolar Değerlemeyle Yatırım Aldı

Yerli yapay zeka savunma şirketi RobotEye Yapay Zeka Sistemleri, 12,5 milyon değerleme üzerinden yatırım desteğine ulaştı. 

Kaynak: Anadolu Ajansı

  

4-    Gök Vatanın Gücüne Güç Katan Hava Platformlarının Sayısı Artacak

İnsanlı Hava Platformları İmza Töreni çerçevesinde Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı HÜRKUŞ-B, Millî Muharip Uçak KAAN, Jet Eğitim Uçağı HÜRJET ve Hafif Genel Maksat Helikopteri GÖKBEY hava platformlarına dair yeni sözleşmeler imzalandı. Sözleşme kapsamında Gök vatanın gücüne güç katan hava platformlarının sayısı artacak.

Kaynak: İHA

   

5-    Bayraktar TB3 SİHA Test Uçuşlarına Devam Ediyor

Baykar'ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA), test uçuşlarına ara vermeden devam ediyor. 

Kaynak: TRT Haber

  

6-    Bayraktar AKINCI'ya Entegre Edilen 2 x TEBER Güdüm Kiti Atış Testi, Başarıyla Tamamlandı

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar AKINCI'ya entegre edilen 2 x TEBER Güdüm Kiti Atış Testi'nin başarıyla tamamlandığını duyurdu. 

Kaynak: defensehere.com