HEDE-F İHA Takımı Sponsor Arıyor!

HEDE-F İHA Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

HEDE-F, 2022 Ekim ayında Ankara Üniversitesi öğrencileri tarafından FİZGET (Fizik ve Geliştirilebilir Teknoloji Topluluğu) bünyesinde, Teknofest Savaşan İHA yarışmasına katılım amacıyla kurulan bir takımdır. Takım duyurusu yapıldığı andan itibaren öğrenme isteğiyle dolup taşan bir grup öğrencinin bir araya gelerek her fırsatta yürüttüğü çalışmalarla süregelmektedir. 

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir? 

Öğrendiğimiz bilgileri pratikte kullanabilecek, üretken, sorgulayan ve inovasyon yaratabilen bireyler olmak için çalışıyoruz. Bu yolla ülkemize yararlı bireyler olarak katkıda bulunuyoruz ve alanımızda aranan kişiler olmak için çalışıyoruz. Takımımızla yaptığımız faaliyetlerle sosyal, kültürel ve akademik becerilerimizi geliştiriyoruz. Böylece ülkemizin geleceği için güçlü bir temel oluşturuyoruz.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

HEDE-F İHA Takımı olarak çalışmalarımız sırasında bizi motive eden şeyler arasında öncelikle ülkemizin geleceğine katkıda bulunma fikri yer alıyor. Bilgilerimizi pratikte kullanarak ülkemizin ihtiyacı olan alanlarda çözümler üretebilmek, bizim için büyük bir motivasyon kaynağıdır. Ayrıca, üyelerimiz arasında oluşan arkadaşlık ve dayanışma ile çalışmalarımız daha verimli ve keyifli olmaktadır. Birlikte çalışırken kendimizi ve öğrendiklerimizi sürekli geliştirerek daha iyiye ulaşma hedefi ile hareket ediyoruz.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Ankara Üniversitesi öğretim üyelerinden Sayın Doç. Dr. Abdullah Beyaz takım danışmanımız, tüm çalışma sürecimizi yakından takip etmekte. Okulumuzda Aralık ayında düzenlenen Teknofest Çalıştayı bünyesinde de çalışma alanımızda uzman hocalarımızdan mentorluk alma fırsatımız oldu.

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz? 

Teknofest yarışma sürecinin Mart ayına çekilmesi ve süre kısıtlaması en büyük sorunumuz oldu. Çalışmalarımızı sıklaştırarak ve her hafta en az bir-iki kere bir araya gelerek bu sorunu çözdük.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Şuan Teknofest Savaşan İHA Yarışması’nda yarı finalde olan takımımız bu sürecin devamında ulusal ve uluslararası diğer yarışmalara da katılım sağlayacaktır.

 

7.     Neden sponsor arıyorsunuz? 

HEDE-F İHA Takımı olarak üretmekte olduğumuz aracın maliyeti karşılayabileceğimiz miktarın üzerinde. Özellikle elektronik malzemeler üretilecek aracın kalitesi ve yetkinliği bakımından büyük önem arz etmektedir ve taviz verilmemesi amaçlanmaktadır. Bu yüzden sponsorlara ihtiyaç duymaktayız.

  

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Kendimizi sürekli geliştirmek bu çağın en önemli gerekliliği. İnovasyon sağlamak için merakımızı kaybetmemeli, öğrenme isteğimizi korumalıyız.

 

Takımınızın Sosyal Medya Platformları

Instagram: https://instagram.com/fizget_hedef?igshid=YmMyMTA2M2Y= 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/hede-f/