Blog Heraklet Bilişim Teknolojileri'nin Bilişim Yıldızları Staj Programı 2022 Başvuruları Başladı!

Heraklet Bilişim Teknolojileri'nin Bilişim Yıldızları Staj Programı 2022 Başvuruları Başladı!

Firma Hakkında

Heraklet, bilgisayar bilimleri alanında global değer üreten bilişim teknolojileri kuruluşudur. İstanbul Ateşehir'deki yerleşkesinde siber güvenlik, bilgisayar ağları ve uygulama geliştirme alanlarında hizmet vermektedir. Skyron UTM Firewall güvenlik cihazı, HereCRM müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı, Gravita endüstriyel otomasyon yazılımı, Atlas App Filo Takip Programı, TextLab İplik-Kumaş Tesis Yazılımı Heraklet markası imzası taşımaktadır. Heraklet, Türkiye Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından "İleri teknoloji geliştirici firma" olarak tescil edilmiştir.

 

Staj Programı Hakkında

Heraklet bünyesinde gerçekleştirilecek olan staj programında, adaylara gerçek zamanlı yazılım projelerinde görev üstlenme, teorik bilgilerini pratiğe dönüştürme imkanı sunulmaktadır. 22 Nisan - 22 Mayıs başvuru formu üzerinden staj başvuruları kabul edilecektir. 22 Mayıs'ta form dolduran kişiler, teorik staj sınav olacaktır. Aday öğrenciler 23 Mayıs'ta email bildirimi ve heraklet.com üzerinden ilan edilecektir.

Firma bünyesinde staja kabul edildikten sonra, aday öğrencilerden bir takım çalışmaları staj öncesinde tamamlanması istenmektedir. İşletim Sistemleri, Siber Güvenlik, Web Uygulama Geliştirme, Mobil Uygulama Geliştirme departmanlarının kendi geliştirme programlarını tamamlayan adaylar, firma bünyesinde staja davet edilir. Bilişim Yıldızları Staj Programı, rutin bir staj sürecinden ziyade gerçek proje tecrübesinin oluşturulması ile öğrenilen bilginin kullanılabilen bir bilgi ve sonrasında ürün haline dönüşmesini sağlayan bir süreç olarak görmektedir. Geçmiş dönemde staj programlarında yer alan bir çok arkadaşımız, hali hazırda mühendis ve tekniker pozisyonlarında Heraklet'te değer üretmeye devam etmektedir. Staj süresi 8 haftadır, maaş asgari ücretin %30'udur, öğle yemeği imkanı bulunmaktadır.

 

Staj Başvuru Formu

https://heraklet.com/bilisim-yildizlari-staj-programi/

 

Staj Alanları

İşletim Sistemleri (RTOS/GPOS) - Kontenjan: 2

Savunma sanayii ürünlerinde kullanılmak üzere gerçek zamanlı işletim sistemi mimarileri, Task scheduling algoritmaları ve unix-like kernel geliştirme işlemleri yapılmaktadır. Bu kapsamda Clockwork işletim sistemi için uygulamalar, BSD tabanlı sistemler için donanım sürücüleri ve paketler, C/C++ ile uygulama ve yerel API geliştirmeleri yapılmaktadır.

Siber Güvenlik (Penetration Test) - Kontenjan: 1

Kurumların yerel ve genel bilgisayar ağlarında donanım, yazılım ve insan kaynaklı güvenlik zafiyetlerinin CEH, OSCP, OWASP sertifikalı sızma testi uzmanları tarafından tespit edilmesi. Sızma testi işlemlerinde; Linux, Kali, Metasploit, Wireshark, Nessus, Nmap, Burp Suite, Ncrack, Netsparker, Acunetix, SQLNinja vb. uygulamaları kullanılmaktadır.

Web Uygulama Geliştirme (Front-end) - Kontenjan: 1

Web Uygulama Geliştirme, müşterilerin ihtiyaçlarını analiz ederek yazılım tabanlı çözümleri tasarlama ve geliştirmeyi hedefler. Bilişim sektöründe çok yol katetmiş bi firma olarak geliştirmiş olduğumuz teknolojiler aracılığıyla digital inovasyonu mümkün kılmaktayız. Web Uygulama Geliştirme alanında; JavaScript ES6, jQuery, ReactJs, Vue.js, PHP, Bootstrap, HTML, CSS, SQL teknolojileri kullanılmaktadır.

Mobil Uygulama Geliştirme (Flutter) - Kontenjan: 2

Müşterilerin karmaşık süreçlerine sezgisel analiz metodlarıyla üstün UI/UX tasarımı kurgulayarak, verimlilik artırıcı mobil çözümler getiriyoruz. Mobil Uygulama geliştirme ekibimizin geliştirmelerinde; Flutter, Java-Android, Firebase, SQLite, XML, Swift, teknolojileri kullanmaktadır. Mobil projeler bağımsız veya disiplinlerarası projeler kapsamında geliştirilmektedir.

 

Aranan Şartlar

• Üniversitelerin 4 yıllık programlarının 3. veya 4. sınıfında yer almak.

 

Tercihen

• Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri, Yazılım Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği

 

• Teknik becerilerin sınıf dışında uygulanması (örnekler: laboratuvar, araştırma, ders dışı proje ekipleri, gönüllülük, kişisel projeler veya önceki staj / iş deneyimi)

 

• Güçlü sosyal beceriler (örnekler: bir öğrenci organizasyonuna liderlik etmek veya takımlarda başarılı bir şekilde çalışmak)

 

İmkanlar

• Açık Ofis Kullanımı,

 

• Xbox Salonu,

 

• 300 m2 Spor Salonu,

 

• Deniz Manzaralı Teras,

 

• 20 Metre Uzaklıkta Starbucks,

 

• Yemek,

 

• Staj Uzatma/ Uzun Dönem staj imkanı,

 

• Bilgisayar Bilimlerinin farklı dallarında proje geliştirme,

 

Takvim

22 Nisan – 22 Mayıs Başvuru Süreci

 

22 Mayıs – Staj Sınavı

 

23 Mayıs – 25 Mayıs Adayların İlanı

 

25 Mayıs – 20 Haziran Aday Hazırlık Programı

 

20 Haziran – 20 Ağustos Yaz Dönemi Staj

 

20 Ağustos – 20 Ekim Güz Dönemi Staj