Hicaz Takımı Sponsor Arıyor!

Hicaz Takımı Sponsor Arıyor!

1.      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

 

Hicaz Takımı; Karabük Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi ve Fen fakültesi öğrencileri ile 2022 Şubat ayında kurulmuş bir proje geliştirme takımıdır. Takımın amacı Hyperloop teknolojisi alanında Teknofest ve benzeri yarışmalara katılım sağlamak ve buralarda belirli kategorilerde projeler ve çalışmalar gerçekleştirerek gerek milli ve yerli seferberliğine katkı sağlamak, gerek de yapılacak projeler ile mühendislik-fen alanlarında bilgi ve deneyim seviyesini artırarak sürekli bir gelişme sağlamayı amaçlamaktır. Takım üye sayımız 25 kişiden oluşmaktadır. Takım üyelerimiz Mühendislik Fakültesi, Raylı Sistemler Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Fen Edebiyat Fakültesi ve Matematik Bölümü öğrencilerinden oluşmaktadır. Takım üyelerimizdeki çeşitli alanlarda ve bölümlerdeki öğrenciler sayesinde tasarımdan dinamiğe, elektronik sistemlerden haberleşmeye, güç sistemlerinden manyetizmaya ve elektriksel çalışmalara, proje yönetimi ve raporlamadan planlamaya kadar her alanda bilgi sahibi oluyoruz ve projelerin ilk aşamadan son aşamaya gelene kadar profesyonel bir ekip çalışması anlayışı ile bu süreci yürütüyoruz.

2.      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Misyonumuz: Hyperloop araç geliştirme alanında Teknofest ve benzeri ulusal ve uluslararası yarışmalara katılım sağlamak ve buralarda belirli kategorilerde projeler ve çalışmalar yapmak.

Vizyonumuz: Gerçekleştirdiğimiz yarışmalarda gerek milli ve yerli seferberliğine katkı sağlamak, gerek de yapılacak projeler ile mühendislik-fen alanlarında bilgi ve deneyim seviyesini artırarak sürekli bir gelişme sağlamayı amaçlamaktayız.

3.      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Bağlı olduğumuz kurum olan mühendishane birliği sayesinde motive oluyoruz. Bize ilk deneyimimizde oldukça fazla destek oldular.

4.      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Hiç kimseden bir destek almadık, mentorümüz olmadı. TÜBİTAKtan eğitim aldık.

5.      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Takımımızın ilk yılı ve ilk deneyimi olduğu için birçok konuda tecrübesizdik. Rapor hazırlamak, sponsor aramak, takım üyelerini koordine etmek gibi birçok alanda epey zorlandık. Takımda bizi yarı yolda bırakan arkadaşlar oldu, onların eksikliğini kapatmaya çalışırken fazlasıyla yorulduk. Geliştirme raporunu geçtiğimizde ve TÜBİTAK’tan aldığımız eğitimle biraz daha motive olduk. Sabır ve heyecanla sezonu devam ettiriyoruz.

6.      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Şuan Teknofest yarışmasına hazırlanıyoruz.

7.      Neden sponsor arıyorsunuz?

Hicaz Takımı olarak katılacağımız yarışmalar ve yapacağımız projelerde bizimle beraber büyüyüp bizim yanımızda olacak ve bu süreçlerde her anlamda (malzeme, ulaşım, tedarik, reklam, tanıtım, vs.) yanımızda bulunacak firma, kişi veya kuruluşları aramaktayız.

8.      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Asla heyecanınızı ve ümidinizi kaybetmeyin. Hedeflerinizi sağlam alın ve onlar için gece gündüz çalışın. Ancak bizim çalışkanlığımız kadarıyla hedefimize ulaşırız. Yapamayacağınızı söyleyen insanların demotive edici sözlerine aldırış etmeyin. Çalışmalarımızın karşılığını ya kısa bir zaman içerisinde ya da sabır isteyen uzun bir zamanda başarılarla alacağız.