HÜMA Model Uydu takımı Sponsor Arıyor!

HÜMA Model Uydu takımı Sponsor Arıyor!

1.Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız Teknofest 2022’ye İnsansız Su Altı Sistemleri (AUV) ve Model Uydu kategorilerinde katılım sağlayacak farklı ekiplere sahip. AUV Takımımız 8 kişiden, Model Uydu Takımımız 6 kişiden oluşuyor. Ekiplerimizde elektrik-elektronik, makine, endüstri, bilgisayar gibi farklı mühendislik bölümlerinden öğrenciler yer almakta. Bizler farklı bölümlerde okuyan öğrenciler olarak ülkemiz ve kendimiz adına yararlı şeyler yapma mottosuyla bir araya geldik. Takım ruhu bilinci ile çıktığımız bu yolda kararlılığımız, azmimiz ve ilgimiz bizim en büyük yardımcımız.

2.Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımlarımızın vizyonu, model uydu ve su altı sistemleri alanlarında günümüzde var olan projeler üzerine çalışmak, onları en doğru şekilde hayata geçirmek ve gelecekte muhtemel projeler için teknoloji geliştirmektir.

Takımlarımızın misyonu, geleceği şekillendirmek isteyen mühendis adaylarının teorik bilgilerini pratiğe dökmesi ve gerçek iş ortamını öğrenci iken yaşaması için takım ruhu ile bilim ve teknoloji ışığında ulusal ve uluslararası yarışmalar için proje gerçekleştirmektir.

3.Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Ekip üyelerimiz arasında kurulan arkadaşlık bağı sayesinde çalışma saatlerimiz samimi bir ortam içerisinde geçiyor. Birlikte çalışmaktan keyif alan insanlar olarak ortak bir proje ve amaç üzerinde emek vermek bizi oldukça motive ediyor.

4.Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projelerimizin geliştirilme sürecinde öncelikle okulumuz danışman hocalarımızdan ve çalıştığımız alana yönelik çalışmaları bulunan üniversite hocalarımızdan destek aldık. Geçmiş senelerden projeler konusunda deneyimli arkadaşlarımız ile de fikir alışverişinde bulunduk.

5.Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Geliştirdiğimiz projeler içerisinde bizi en çok zorlayan konu maddi destek bulma konusu oldu. Projelerimizin geliştirilmesinde ve test sürecinde yaşadığımız bu zorluk sebebiyle ilerleme kaydetmekte oldukça zorlanıyoruz.

6.Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Model Uydu Takımımız bu sene üçüncü kez olmak üzere daha önce de Teknofest’e katılım sağladı.

7.Başka projeleriniz de var mı?

Şu an için başka projelerimiz bulunmamaktadır.

8.Neden sponsor arıyorsunuz?

Takımlarımızın Teknofest 2022’ye katılım için hazırlık sürecinde ürünleri ortaya koyabilmek için maddi bir kaynağa ihtiyaç duyuyor. Okulumuz Gazi Üniversitesi ve bağlı olduğumuz IEEE Topluluğu bize bu noktada bazı ürün destekleri yapsa da ihtiyacımız olan bazı ürünler bu noktada sağlanamıyor. Kendi tasarımlarımız ve yazılımlarımız ile ortaya çıkarmak için emek harcadığımız bu araçların bu noktada desteklenmesi bizi çok mutlu edecektir.

9.Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Mühendislik öğrenimi sürecinde sadece okulda öğrendiğimiz teorik dersler ile yetinmeyip, kendi gelişimleri için çaba göstermelerini önerebiliriz. İçinde bulunacağınız her türlü proje size kişisel anlamda katkı sağlayacaktır.