Hürkuş 69 Roket Takımı Sponsor Arıyor!

Hürkuş 69 Roket Takımı Sponsor Arıyor!

1.Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız, Gazi Üniversitesi öğrencileri olarak, ülkemiz için gerekli milli teknoloji hamlesine katkıda bulunmak için toplanmış on kişiden oluşuyor. Amacımız, TEKNOFEST yarışmalarında başarı göstererek, ülkemize faydalı olacağını düşündüğümüz bu yolda ilerleyerek, önde gelen firmalardan birini oluşturabilmek. 

  

2.Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz, TEKNOFEST yarışmalarından sonra, uluslararası bir yarışmada ülkemizi başarıyla temsil ederek, gerek ulusal gerek uluslararası mecralarda kendini kanıtlamış bir topluluk haline gelip, bu topluluğun başarılarının devam etmesini sağlamaktır.

 

3. Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?
TEKNOFEST, Türkiye’de en çok ilgi çeken yarışmalardan birisi. Burada gösterilen ilgi, ileride önümüze büyük staj ve iş imkanları sağlıyor, hedeflediğimiz geleceğe yaklaşmamızı sağlıyor. Bunların yanında, milli teknoloji hamlesinde bir tuğla dahi olsa katkımızın olacağı düşüncesi, bizi motive ediyor.

  

4. Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projede karşımıza çıkan engellerde, öncelikle en büyük destekçilerimiz hocalarımız oluyor. Karşımızdaki teorik problemleri anlamamızı sağlayacak bakış açılarını bizlere sunuyorlar. Daha önce bu yarışmalara katılmış kişiler, bizlere edindikleri tecrübeleri sunuyor. Bu şekilde, geçmişte bizimle aynı sorunları yaşamış ve üstesinden gelmiş kişilerin sayesinde bizim sorunlarımızı çözmüş oluyoruz.

 

5. Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Ön tasarım aşamasında yaşadığımız en büyük problem, öğrencilerin kullanılacak teorik bilgileri nasıl pratiğe dökeceklerini bilmemeleriydi, bu yüzden çeşitli etkinlikler, eğitim günleri ile, sektörde daha önceden çalışmış kişiler ile öğrencileri bir araya getirerek, bu bilgileri elde ettik. Daha sonraki aşamalarda ise, karşımıza çıkan malzeme tedariği problemlerini ise sponsorluk ekibinin sektördeki öncü firmalarla iletişim kurmasıyla çözmeye uğraşıyoruz.

 

6. Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç, havacılık ve savunma sanayii sektörlerinde çalışmayı hayal eden öğrenciler için müthiş bir kaynak sunuyor. Öğrencilerin içindeki öğrenme aşkını, çeşitli çekiliş ve yarışmalarla destekliyor, şirketlerin öğrenciler ile olan bağlantılarına bir köprü oluyor. Bu yüzden, Vizyoner Genç ve ekibi, öğrenci ve yeni mezunlar için vazgeçilmez bir kaynak. 

 

Takımımızın Sosyal Medya Platformu:

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/hürkuş-69-rt