Blog İstanbul, Dünya Devlerinin IDEF’21 Buluşmasına Hazır!

İstanbul, Dünya Devlerinin IDEF’21 Buluşmasına Hazır!

IDEF’21, 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 17-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece’deki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, fiziki olarak gerçekleştirilecek.

Türk ve dünya savunma sanayi devlerinin önemli buluşma platformu olan IDEF’21’e yurt içinden ve yurt dışından 1.170’in üzerinde firmanın katılması bekleniyor. Fuar, çeşitli ülke heyetlerinin de buluşma noktası olacak. Şu ana kadar 116 heyet fuara katılacağını bildirdi. Daha şimdiden bu rakama erişilmiş olması, fuarın uluslararası iş görüşmeleri açısından verimli geçeceğinin işareti olarak değerlendiriliyor.

Fuar açılışına kadar bu sayının ciddi oranda artması bekleniyor. IDEF’21, 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na şu an için 28 bakan katılacak. Heyetlerde genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanı seviyesinde üst düzey askeri yetkililer de yer alacak.

15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na davet edilen heyet sayısı 455.

Yurt dışı heyet davetleri, geçmiş fuarlarda olduğu gibi mütekabiliyet esasına dayalı olarak, Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapıldı.

2019 yılında olduğu gibi bu yıl da Katılımcı-Katılımcı, Heyet-Katılımcı, Katılımcı-Türk Tedarik Makamı, Heyet-Türk Tedarik Makamı, Heyet-Heyet görüşmeleri planlı bir şekilde gerçekleştirilecek.

Görüşmelerin organize edilmesi ve fuar süresi içinde maksimum verimle toplantıların gerçekleştirilmesi için çalışmalar özel bir ekip tarafından titizlikle yürütülüyor.

Tüyap Fuarcılık Grubu’nun geliştirmiş olduğu IDEF Business Connect programı, sunduğu dijital çözümler ile katılımcı firmalar fiziksel fuara gelemeyen ziyaretçiler ile yeni iş bağlantıları kurabilecek ve yeni ortaklıklar başlatabilecek.

IDEF’21’in sunduğu dijital çözümlerle katılımcı firmalar ve ziyaretçiler online iş ağı platformu Business Connect Programı üzerinden sanal ortamda bir araya gelecek, görüşme ayarlayabilecek ve iletişimlerini buradan sürdürebilecek.

Bu online hizmet sayesinde katılımcılar potansiyel müşterilerinin ve yeni iş ortaklarının sadece bir tık uzağında olacak.

Business Connect Programı kapsamında fuar öncesinde katılımcı firmalar ile mesajlaşılabilecek, 17-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında online ya da yüz yüze görüşme yapılabilecek.

IDEF’21, katılımcılarına dijital uygulamaların etkin bir şekilde kullanıldığı “Yeni nesil hibrit fuar” deneyimini de yaşatacak.

Tüyap tarafından özgün olarak geliştirilen ve akıllı eşleştirme sistemi ve özel algoritmalar kullanılarak oluşturulan dijital platformlar, savunma sanayii profesyonellerinin yeni iş birlikleri kurmasına katkı sağlayacak.

IDEF’te bu yıl da verimli ve güvenli bir fuar ortamı için her türlü önlem alındı ve bu kapsamda COVID-19 tedbirleri titizlikle uygulanacak.

IDEF’21’in düzenleneceği Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi, Türk Standartları Enstitüsü COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ne sahip.

Kaynak: savunmasanayi.org