İTÜ Cezeri Takımı Sponsor Arıyor!

İTÜ Cezeri Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

2019 yılının ekim ayında Sibernetik biliminin kurucusu El-Cezeri'nin ismiyle yola çıkan dönemin hazırlık sınıfı öğrencileri tarafından kurulmuş bir proje takımıyız. 10 kişi ile yola çıkan takımımız daha büyük projeler ortaya koymak üzere 30 kişi ile çalışmalarına devam etmektedir. Mekanik, yazılım, elektronik ve iş geliştirme olmak üzere 4 farklı ekipten oluşan takımımız insansız hava araçları üzerine çalışmaktadır.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Cezeri Takımı'nın idealist ve azimli mühendislik öğrencileri olarak gayemiz insansız teknolojiler üzerine çalışmalar yaparak ülkemizin bu konuda öncü olmasını sağlayacak mühendisler haline gelmek ve “İTÜ Cezeri” ismini bu alanda bir marka yapmaktır.  

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz? 

2019’dan bu yana üzerinde çalıştığımız birçok projede zaman zaman üretim veya tasarım gibi konularda zorluklarla karşılaştık. Proje sırasında karşılaştığımız zorlukları çözmek için bir araya gelerek çözüm odaklı bir yaklaşım benimsedik. Farklı disiplinlerden gelen takım arkadaşlarımızla birbirimize danışarak ve araştırmalar yaparak 'Her Gün Daha Yükseğe' mottomuzdan aldığımız güçle ilerledik.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Tüm projelerimizin tasarım, üretim ve test aşamalarında takım üyeleri olarak birbirimizden destek aldık.

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

2019 yılında takımımızı kurduktan ve çalışmalarımıza başladıktan kısa bir süre sonra dünyada yaşanan zorlu pandemi şartları bizlere de yansıdı. Pandemi sürecinde online olarak çalışmalarımızı sürdürüp sonrasında tekrardan bir araya geldik ve azimle çalışmalarımıza devam ettik.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

2021 Teknofest Savaşan İHA Yarışması 

2022 Teknofest Serbest Görev İHA Yarışması 

2022 Airpreneurs Girişimcilik Programı 

2023 Teknofest Karma Sürü Robotlar Yarışması

2023 ODTÜ VTOL Yarışması

 

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Üzerinde çalıştığımız projelerimizi hayata geçirebilmek için malzeme ve ekipmanlara ihtiyaç duyuyoruz. Alacağımız maddi destekler, bugünün teknolojilerini geliştiren ekibimizin yarının teknolojilerini üreten ve katma değer oluşturan bir ekibe evrilmesinde bize büyük bir ivme kazandıracak. Bu doğrultuda bizle iş birliği yapacak ve geleceği beraber şekillendireceğimiz firmaları arıyoruz.

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç takipçilerine önerilerimizden ilki sürekli öğrenmeye açık olmalarıdır. Bunun yanında karşılaştıkları zorluklar karşısında asla pes etmemeleri, çalışmalarına kararlılıkla devam etmeleri önemlidir. Başarı ve başarısızlık anlarında ekip ruhunu ön planda tutarak dayanışma içinde olmak gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca farklı disiplinlerden gelen arkadaşlarla bir araya gelerek işbirliğine önem veriyor ve günümüzün hızla değişen teknolojik gelişmelerini takip ederek yeniliklere açık olmanın da çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

 

Takımınızın Sosyal Medya Platformları

Instagram: itu.cezeri  

LinkedIn: İTÜ CEZERİ

Web sitesi: İTÜ Cezeri