Blog İTU Simurg Deneysel İHA Takımı Sponsor Arıyor!

İTU Simurg Deneysel İHA Takımı Sponsor Arıyor!

 1.      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız 13 kişiden oluşmaktadır. Takım kaptanımız Bedirhan Yılmaz, İtü Uçak Mühendisliği öğrencisi, diğer takım arkadaşlarımız Makine Mühendisliği, Uzay Mühendisliği,  Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ve Geomatik Mühendisliği öğrencileridir. Mekanik Tasarım ve Analiz Ekibi, Aerodinamik Tasarım ve Analiz Ekibi, Elektronik Ekibi ve Sosyal Medya ve Tanıtım Ekibi olmak üzere takım içi görev paylaşımımızı yaptık. Mekanik Tasarım ve Analiz Ekip lideri Barış Bingül ve ekip üyeleri Numan Kurtuluş, Okan Ertürk, Çağın Okuyucu, Aerodinamik Tasarım ve Analiz Ekip lideri Fırat Şen ve ekip üyeleri Tarık Emre Acar, Elektronik Ekip lideri Erdem Yusuf Gökduman, ekip üyeleri Ahmet Eren Kaya, Mehmet Hakan Yüksekkaya, Sosyal Medya ve Tanıtım Ekibi Erem Nida Varol ve Hayriye Kayabaş. Bizler lisans eğitimi içerisinde edinilen teorik bilgileri multidisipliner bir çalışma ile pratiğe dökmek için bir araya geldik.

2.      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz, ülkemizdeki teknoloji ağına yenilikçi fikirler ile yeni bir bakış açısı katmaktır.

Takım misyonumuz ise; lisans eğitimindeki teorik bilgileri multidisipliner bir çalışma ile pratiğe dökmek, güncel teknolojileri kullanırken bir adım ötesini düşünmek, yenilikçiliği ön plana çıkaracak projeler geliştirmektir.

3.      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Simurg Takımı olarak geleceği etkilemek istiyoruz, çalışmalarımızı birikimli olarak ilerletiyor ve eğitici içerikler hazırlamayı planlıyor ve bu kaynakları web sitemiz üzerinden paylaşarak daha çok kişiye ulaşmayı planlıyoruz. Bu planlarımızı gerçekleştirme arzusu bizim motivasyon kaynağımızdır.

4.      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Takım bünyesinde birden fazla proje olduğu için beraberinde lisans eğitiminden dolayı zaman en büyük kısıtlayıcımız olmaktaydı. Ancak doğru zaman planlaması yaparak bu zorluğun üstesinden gelebildik.

5.      Başka projeleriniz de var mı?

Çok Rotorlu İHA, Sabit Kanat İHA, Sabit Kanatlı VTOL Hava Araçları projelerimiz oldu. Takımımız İTÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından denetlenen LÖKAP (Lisans Öğrencileri Katılımlı Araştırma Projeleri) dahilinde sabit kanatlı VTOL İHA alanında bir araştırma projesi yürütmektedir. Proje 30 Haziran 2021’de tamamlanacaktır. Ekibimiz 2021 eylül ayında gerçekleşecek olan Teknofest Uluslararası Sabit Kanat İHA yarışmasına katılmak için konsept tasarım oluşturmuş ve katılım için hak kazanmıştır. Henüz yarışma tarihi açıklanmayan 2021 ODTÜ DİK-İHA yarışmasına katılım da planlanmaktadır.

6.      Neden sponsor arıyorsunuz?

Yapılan ve yapılacak çalışmalarımızı daha iyi bir konuma getirebilmek, tanıtım ayağımızı geliştirebilmek ve maddi olarak imkanlarımızı arttırabilmek için sponsor arayışı içerisindeyiz.

7.      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç takipçilerine, kendilerini geliştirmek için neye zaman ayırmaları gerektiğinin ve küçük büyük yapılan her çalışmanın kişisel gelişimlerine katkısı olduğunun farkında olmaları tavsiye ediyoruz.

E-mail: simurg@itu.edu.tr

Instagram: https://www.instagram.com/itusimurg/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/ITUsimurg

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/12984675/

Web sitesi: https://simurg.itu.edu.tr/