Duyuru IEEE KOU TECHNIC UAV Takımı Sponsor Arıyor!

IEEE KOU TECHNIC UAV Takımı Sponsor Arıyor!

 1)      Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımızın adı IEEE KOU TECHNIC UAV ve 30 kişiden oluşmaktadır. Bizler gönüllü ve kar amacı gütmeyen bir takımız. Burada yaptığımız her şey gönüllülük esasına dayanıyor. Takımımız IEEE Kocaeli bünyesi altında kurulan, birden fazla mühendislik dalını içeren multidisipliner bir yapıya sahip.

2)      Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Takımımızın vizyonu ve misyonu uluslarası bir İHA takımı olma yolunda AR-GE çalışmalarını sürdürmek, dünya çapında düzenlenen İHA yarışmalarına katılarak ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmek.

3)      Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Çalışmalarımız sırasında birbirimize verdiğimiz destek bizleri her zaman motive etmiştir. Elde edeceğimiz başarıyı düşünerek, hedeflerimize odaklanarak takım olarak motivasyonumuzu artırıyoruz.

4)      Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Geçen seneki projemiz boyunca iki firmadan maddi olarak sponsorluk aldık. Mentör olarak ise okulumuzdaki elektrik bölümü hocalarımızdan destek aldık.

5)      Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Uçağımızın ilk uçuş testlerinde düşüş yaşamasından kaynaklı olarak malzemelerin kırılması gibi zorluklarla karşılaştık. Bunlar üzerine günlerimizi vererek emek harcadık. Nasıl çözebiliriz diye bütün bir ekip olarak düşünüp çözüme kavuşturduk.

6)      Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

Teknofest 2021 yarışmasına katılarak finalist olma şansını yakaladık.

7)      Başka projeleriniz de var mı?

Şu anda yürüttüğümüz Teknofest 2022 dışında ODTÜ ve Boeing tarafından düzenlenen VTOL 2022 yarışması için de projemiz bulunmaktadır.

8)      Neden sponsor arıyorsunuz?

Elde ettiğimiz bir başarı var ve bu başarının daha da üstüne çıkmak istiyoruz. Fakat malzemelerin çok pahalı olmasından dolayı bunları temin edemiyoruz. Bundan dolayı sponsorluk arayışı içerisindeyiz.

9)      Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç takipçileri olarak sürekli araştırmalarını ve ortaya bir şeyler koymak, üretmek için çabalamalarını tavsiye ederim. Çünkü bu tür projelerin bize kattıkları yatsınamaz.

  

Instagram : https://www.instagram.com/ieeekoutechnic/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/ieee-kou-technic/