İletişim Sektöründe Kariyer Yapmak

İletişim Sektöründe Kariyer Yapmak

PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, "İletişim Sektöründe Kariyer Yapmak" isimli konuşmasıyla Savunma Sanayi Zirvesi'nde gençlerle buluştu. 

PTT'nin ülkemizin istikbalinde yer aldığını, yaklaşık iki asırdır millete hizmet ettiğini belirten Bozgeyik, Kurtuluş Savaşı'nda haberleşme ağında gerçekleştirilen olağanüstü çalışmalardan bahsederek konuşmasına başladı. 

"Dün telgrafı, sonrasında telefonu getiren PTT, bugün Drone'ları, PTT Messenger'ı ile ülkenin gelişimine yılmadan hizmet etmekte."

Z kuşağının isteklerinin ve davranışlarının oldukça farkında olduklarını söyleyen Bozgeyik, yeni kullanım alışkanlıklarına göre kendilerini sürekli yenilediklerini ifade ediyor. Tarihinden bu yana insanları birbirine bağlayan PTT'nin bu misyonunu gerçekleştirmeye devam ettiğini sözlerine ekliyor Bozgeyik.

"Toplum, gençler ve devlet olarak değişen teknoloji hamlelerine ayak uydurmak ve daha fazlasını yapmak durumundayız." diyor Bozgeyik. 

Dijital ürünlerin geliştirme projelerinde gençlere önemli görevler verdiklerini ve bu ülkenin gençlerinin fırsat verildiğinde ne kadar önemli işler yapabildiklerinin öneminin altını çizen Bozgeyik, birlikte çalıştıkları gençlerin hem daha yenisi hem de daha yenisi için sürekli çalıştıklarını belirtti. Dünyanın en modern kargomat cihazı, bu gençlerin eforları ve PTT'nin gençlere duyduğu güven ve sundukları imkanlar ile üretildi.

Gençlere, üniversitelere fırsatlar oluşturarak, dünya markası olacak yeni markalara önayak olma amacıyla farklı işbirliklerine imza attıklarını sözlerine ekliyor Bozgeyik. 

"İşini iyi yapan gençler gelecekte çok başarılı olacak. İlla helikopter ya da uçağı yapmanıza gerek yok. Çay bile demliyorsanız, en iyisini yapmak için uğraşmanız, çağın teknolojilerini mutlaka benimsemeniz gerekiyor."

Geleceğin sektörlerinin iyi bilinmesi gerektiğini söyleyen Bozgeyik, PTT olarak e-ticaret'e de adım attıklarını belirtti. Ülke ekonomisini büyütmek ve gençler için yeni iş olanakları yaratmak yönünde yoğun çaba harcadıklarını ifade ediyor Bozgeyik. 

"Dijital ekonomi ve e-ticaret ile ilgili mutlak suretle çalışmalar gerçekleştirmemiz gerekiyor."

Üniversite bitirmenin önemli olduğunun altını çizen Bozgeyik, aynı zamanda öğrencilerin kendilerini farklı kollarda geliştirmeleri gerektiğini belirterek sözlerini sonlandırdı.