Gündem Kariyerin Enerjisini Keşfedin

Kariyerin Enerjisini Keşfedin

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz "Kariyerin Enerjisi" konuşmasıyla Savunma Sanayi Zirvesi'nde "Vizyoner Genç" temasında gençlerle buluştu.

"Siz hayatınızı ne kadar planlarsanız planlayın, hayatınızı karşınıza çıkanları değerlendirme şekliniz belirler."

Kariyerin, insanın yıllar sonra geriye baktığında ülkesine bıraktığı değerlerle ölçülebileceğini sözlerine ekliyor Yılmaz. Gençlerin iyi, doğru ve ülkesine faydalı insanlar olmayı hedeflemelerini ve "Bugün ülkem için neler yapabilirim?" sorusunu kendilerine sormalarını öğütledi. 

Okumanın önemine dikkat çeken Yılmaz hayatı, dünyayı, etrafımızda olup bitenleri okumanın ve anlamanın en önemli değer olduğunu kaydediyor. Bu ülkenin herkese ihtiyacı olduğunu belirten Yılmaz, gençlerin kariyer seçimlerini yalnızca kendi iradeleriyle yapmaları gerektiğini söyledi.

"Eğer acı çekmediyseniz, elde ettiklerinizin bir değeri yoktur." diyor Yılmaz. Her şeyin başlangıcının kendini ve etrafındakileri sevmekle başlayacağını ve ancak bu şekilde ülkeye faydalı olunacağını ifade eden Yılmaz, eğitim sisteminin kişileri bencilleştirdiğini ancak bu çukura düşülmemesi gerektiğini; azimle, geleceğe ümitle bakmanın önemine dikkat çeken Başkan, ümit olmadan yapılan hiçbir işte başarılı olamayacağını belirtti.