KOU Formula Takımı Sponsor Arıyor!

KOU Formula Takımı Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

65 kişiden oluşan bir takımız. Bizi bir araya getiren şey, motorsporları tutkusu, mesleğini iyi yapabilen, araştıran-geliştiren, iyi yetişmiş mühendisler olma isteği.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Vizyonumuz, bir yılda iki yarış aracı yaparak birden çok yarışmaya katılmak, katıldığımız yarışmalarda ilk 10’a girebilmek ve dünya sıralamasında 600 takım içerisinden ilk 100 takıma girerek okulumuz ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektir.

Misyonumuz, “Tasarla, üret, yarış” mottosuyla çıktığımız yolda amacımız, takım olarak çalışıp birbirimizi destekleyerek FSAE yarışlarında okulumuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edip başarıya ulaşmaktır. Bunun yanı sıra öğrendiklerimizin üzerine yeni bilgiler katarak kendimizi nitelikli birer mühendis olarak yetiştirip takım içinde veya dışında bildiklerimizi bizden sonraki takım arkadaşlarımıza aktarıp onlara yol göstermektir.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Çalışmalarımız sırasındaki en büyük motivasyonumuz, tasarlayıp geliştirdiğimiz parçaların iyi sonuçlar vererek çalıştığını görmek, daha yeni bir takım olmamıza rağmen başarı göstermek, takımda aktif rol aldıktan sonra çalışmaları sayesinde Maserati, BMC, FEV, Ford, Redbull Racing gibi büyük firmalarda işe başlayan arkadaşlarımız olmuştur.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Projemizin yapım sürecinde hali hazırda sponsorumuz olan Tesla, FEV, Kale Oto Radyatör, Kale Balata, Tırsan Solution gibi büyük firmalardan, ayrıca takımdan mezun olmuş mesleğini devam ettiren takım danışmanlarından, fakülte danışmanımızdan ve okulumuzdaki bazı öğretim görevlilerinden mentorluk ve teknik destek alıyoruz.

  

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Parça tedariği, üretim konusunda aksaklıklar, sponsorluklardaki gecikmeler her zaman yaşadığımız sorunlardır. Bu sorunların üstesinden sabırlı ve sakin davranarak mühendislik yaklaşımlarıyla çözümcül olarak geldik.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?

2018, 2021 ve 2022’de Formula Student İtalya, 2022’de FEV INN Üniversiteler Arası İnovasyon Yarışması’na katıldık.
2023 yılında ise Formula Student İtalya ve Çek Cumhuriyeti Yarışmalarına kabul aldık, yarışma ücretlerini ödedik. Temmuz ve Ağustos aylarında yarışmalara katılacağız.

  

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Araçlarımızda kalan son eksik parçaları ve sürücü kıyafetlerini temin edebilmek ve aynı zamanda yarışmalara ulaşım sağlayabilmek için sponsor arıyoruz.

  

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Vizyoner Genç takipçileri ve tüm akranlarımıza tavsiyemiz, her ne iş yapıyorlarsa yapsınlar kendi işlerinde en iyisi olmak için sabırla çalışmaları, bu sayede önce kendilerine daha sonra ülkemize aydınlık yarınlar bırakmalarıdır.

   

Takımınızın Sosyal Medya Platformları 

Instagram/Twitter/Facebook/Linkedin: @kouformula 

Youtube : @kouformula5932