KOU Storm UAV Sponsor Arıyor!

KOU Storm UAV Sponsor Arıyor!

1.     Takımınızı tanıtır mısınız? (Takımınız kaç kişiden oluşuyor, sizi bir araya getiren şey nedir? vs.)

Takımımız 2021’de Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği kulübü bünyesinde kurulmuştur. İlk kurulduğu zamanda tamamen AR-GE takımı olarak çalışmış ve İnsansız Hava Araçları hakkında bir takım kütüphanesi kurmuştur. Sonrasında çalışmalarımızı büyütmek adına 2022 sezonunda üretim sürecine geçmiş ve ilk başarılı uçuş sağlayan aracını üretmiştir. Takımımız bu sezon için on ana ekip yedi destek ekipten oluşmaktadır.

 

2.     Takımınızın vizyonu ve misyonu nedir?

Projemizin amacı üniversitemizin mühendislik öğrencilerine; analitik araştırma ve çalışmalarını desteklemek için fırsat vererek özellikle mekanik, tasarım, yazılım ve elektronik alanlarında kendilerini geliştirmelerini sağlamaktadır.

Ülkemizi ve üniversitemizi dünya çapında ileriye taşıma vizyonuyla, bütün takım arkadaşlarımıza yarışma hazırlık süresi boyunca durmaksızın öğrenime ve gelişime açık şekilde çalışmalarımıza devam etmek öncelikli hedefimizdir.

 

3.     Çalışmalarınız sırasında nasıl motive oldunuz?

Süreç içerisinde gelişmek, geliştiğimizi görmek motivasyon kaynaklarımızdan biridir. Ancak en büyük motivasyon kaynağımız ülkemizi teknoloji anlamında

bir adım öteye götürme istediğimizdir. Ülkemizi yurtdışında temsil etmek, bunun için durmaksızın çalışmak ve sonucunda da iyi işler çıkarmayı hedefleyen bir takımız.

 

4.     Projenizin yapım süreçleri ve testleri hakkında birisinden/birilerinden destek aldınız mı? Size kim/kimler mentorluk yaptı?

Mentorluk anlamında çok açık ve istekli bir takımız. Çeşitli mühendislik dallarının multidisipliner bir şekilde çalışması ve sürece her yönden bir bakış açısı sağlamak açısından mentorluk kısmına önem vermekteyiz. Tüm sponsorluk süreçlerimizde bunu dile getirdiğimizden şu anki alanında öncüsü olan ve ana sponsorluğumuzu üstlenen GENEMEK firmasından daha önce de Teknofest yarışmalarına katılmış bir AR-GE mühendisi ile çalışmaktayız. Kendisi mekanik ve elektronik departmanlarından sorumludur.

 

5.     Ne tür zorluklarla karşılaştınız ve nasıl üstesinden geldiniz?

Sponsorluk kısmı çoğu takım gibi bizi de zorlamaktadır. Bunun için takımımızı daha fazla duyurmaya, sosyal medya platformlarını aktif kullanmaya ve fuarları gezip firmalarla birebir iletişim kurmaya çalışmaktayız. Bunun dışında geçen sezon atölye problemimizi sponsorumuzun Silivri’deki atölyesinde çalışarak çözmüştük.

 

6.     Hangi Ulusal/Uluslararası yarışmalara katıldınız?
2022 ve 2023 sezonları için Teknofest Uluslararası İHA kategorisine katıldık. 2024 sezonu için hedeflerimizi daha da genişleterek Amerika’nın en prestijli İnsansız Hava Aracı yarışması olan SUAS Competition yarışmasına hazırlanmaktayız. Aynı zamanda Teknofest’te Sabit Kanat, Döner Kanat ve Tarım Teknolojileri yarışmasına hazırlanmakta ve sezonu dört yarışma iki araçla bitirmeyi amaçlamaktayız.

 

7.     Neden sponsor arıyorsunuz?

Projelerimizi gerçekleştirip hedeflerimize ulaşmak için büyük bir özveriyle çalışmaktayız.  Ulaşım ve konaklama kısmında hala sponsor arayışımız devam etmektedir. Takımımızın SUAS ekibi sekiz kişiden oluşmaktadır ve 24 haziran-27 haziran tarihlerinde Washington Maryland’teki yarışma alanında bulunmamız gerekmektedir.

 

8.     Vizyoner Genç takipçilerine ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Mühendislik öğrencilerinin mutlaka okullarının bünyelerinde bulunan vizyonu geniş takımlarda çalışması en büyük tavsiyemiz. Derslerde görülen teorik dersleri pratiğe dökme ve bunun sonucunda iş dünyasına daha kolay adapte olacağını düşünmekteyiz.

 

Takımınızın Sosyal Medya Platformları        

Instagram:

https://www.instagram.com/koustormuav/

Linkedin:

https://www.linkedin.com/company/kou-storm-uav/mycompany/

Web sayfamız:

https://koustorm.com